Liverpool představil posilu za miliardu. Rychlé rozhodnutí, přiznává

Anglický Liverpool získal na poslední chvíli posilu za bezmála miliardu korun. Kdo bude nastupovat na Anfield Road pod Jurgenem Kloppem?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Posilu na poslední chvíli hlásí také anglický Liverpool. Kádr trenéra Jurgena Kloppa v létě vyztužilo hned několik zajímavých jmen. Z Lipska dorazil za bezmála 70 milionů eur (1,7 miliardy korun) ofenzivní záložník Dominik Szaboszlai, ze Stuttgartu pak za zhruba třetinovou částku středopolař Wataru Endo. U konkurenta z Brightonu si pak Reds vyhlédli Alexise Mac Allistera, za něhož zaplatili okolo 42 milionů eur (zhruba miliarda korun).

Za obdobnou částku jako Mac Allister nyní míří na Anfield Road další posila. Tou je teprve jednadavcetiletý záložník Ryan Gravenberch, který strávil uplynulý rok v dresu Bayernu Mnichov. Odchovanec Ajaxu a jeden z velkých talentů nizozemského fotbalu loni zasáhl do 34 utkání. „Jsme opravdu rádi, že jsme ho přivedli, protože je to výjimečný talent. Velmi se na něj těšíme. Je pozoruhodně chytrý a bude velkou posilou,“ prohlásil na jeho adresu Klopp.

iZdroj fotografie: Liverpool FC

Sám nizozemský reprezentant, který za národní tým odehrál 11 utkání, přiznal, že po vyslechnutí nabídky Liverpoolu neváhal. „Jsem moc šťastný, že jsem tady. Když se na Liverpool podíváte zvenčí, je to jeden z nejlepších klubů na světě. Fanoušci, stadion, zázemí. Všechno je tady špičkové. Mluvil jsem s řadou hráčů a všichni mi říkali, že tým je skvělý a všechno je na brilantní úrovni. Moje rozhodování tak bylo velmi rychlé,“ uvedl Gravenberch.

Chci vyhrávat trofeje, burcuje

Styl, kterým se Liverpool prezentuje, mu prý bude velmi sedět. „Bezpochyby. Jsem rád na míči a patřím mezi technické hráče. Myslím, že mám solidní střelu. Ale uvědomuju si, že je to pro mě nový začátek a musím tomu dát všechno,“ doplňuje s tím, že jeho cíl je jasný. „Chci vyhrávat trofeje. Sbírat tituly, co nejvíce hrát a ukázat všem okolo, co se v nás a ve mně skrývá,“ dodal nizozemský záložník.

Gravenberch má za sebou pouhý rok v dresu Bayernu Mnichov, přesto patří mezi nejzkušenější mladé hráče. Rodák z Amsterdamu totiž odehrál mezi lety 2018 a 2022 za Ajax více než stovku utkání, v nichž si připsal 12 branek a 13 asistencí. Německý celek jej posléze koupil za bezmála 19 milionů eur (458 milionů korun). Premiéru za Liverpool by si mohl připsat již v neděli, kdy na Anfield Road zamíří Aston Villa.   

Bude letos Liverpool bojovat o mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články