Liverpool má první velkou posilu. Na Anfield Road míří argentinský mistr světa

Liverpool posiluje záložní řadu. V jednání o příchodu úřadujícího mistra světa Reds předběhli Arsenal a Manchester United. Za hvězdu Brightonu navíc zaplatí méně, než se původně čekalo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během jara Jürgen Klopp několikrát zmiňoval, že během letního přestupového okna potřebuje Liverpool posílit záložní řadu. Plán přivést Bellinghama z Dortmundu sice nevyšel, protože anglický reprezentant dal přednost Realu Madrid, jednu z avizovaných posil ale už mají Reds téměř dotaženou. A nejde jen o hráče do počtu. Liverpool finišuje přestup úřadujícího mistra světa, který v uplynulé sezoně zářil v Brightonu.

Z Brightonu na Anfield

O koho jde? Německý trenér si vyhlédl Alexise Mac Allistera. Nepůjde o žádné přetahovaní mezi kluby, protože Reds jsou připraveni zaplatit za argentinského reprezentanta výstupní klauzuli. Ta podle renomovaného novináře Fabrizia Romana je nižší než dříve avizovaných 45 milionů liber (cca 1,23 miliardy korun). A jak daleko je vyjednávání klubu se samotným hráčem? Zbývá dořešit jen pár detailů a Liverpool již naplánoval zdravotní prohlídku. Ta by se měla uskutečnit v úterý nebo ve středu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Anfield Watch v pondělí informoval, že klub s hráčem dosáhli plné dohody a Alexis Mac Allister má podepsat pětiletou smlouvu. Po dotažení přestupu čtyřiadvacetiletého záložníka přijdou na řadu další vytipovaní hráči. První na seznamu je Manu Koné. Mönchengladbach je ochotný dvaadvacetiletého Francouze pustit za částku 35-40 milionů eur. Liverpool má v hledáčku také Khephrena Thurama z Nice.

Bude Alexis Mac Allister zářit v Liverpoolu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články