Liverpool hlásí dvě výrazné posily. Klopp přiznal, že ho k nákupům donutila zranění

                   

Liverpool hlásí dvě zvučné posily do zadních řad. Obranu, která byla v posledních měsících zdecimována zraněními, vyztuží hned dvojice středních obránců. Z německého Schalke 04 přichází formou hostování s opcí dvacetiletý Ozan Kabak, z druholigového anglického Prestonu North End pak pětadvacetiletý Ben Davies. „Těšíme se na ně, šlo sice o přestupy pod tlakem, ale tak to je. Díky nim jsme mohli rozšířit naše defenzivní řešení,“ přiznal Klopp pro klubovou televizi.

„Hledali jsme po celé Evropě a vybrali jsme právě je,“ prohlásil trenér Klopp, který nemůže počítat hned z trojicí zraněných stoperů. Mimo hru jsou dlouhodobě jak Virgil Van Dijk, tak Joe Gomez, čerstvě navíc i Joel Matip. Formou trvalého přestupu tak přichází na Anfield Road Ben Davies, který naposledy působil v druholigovém anglickém Prestonu. „Sám jsem pocítil, jaké je to hrát v druhé lize – všichni sní o té první. Byla to velká příležitost,“ popsal první z přestupů.

iBen Davies v barvách Liverpoolu. (zdroj: twitter.com/lfc)

Kádr Liverpoolu vyztuží i turecký reprezentant Ozan Kaban, který přichází na půlroční hostování s opcí ze Schalke 04. „Ozan tu není kvůli tomu, že jeho trenérem byl David Wagner,“ zdůraznil Klopp s tím, že jeho švagr a bývalý asistent v Dortmundu nebyl rozhodujícím prvkem. „Vždycky kdy jsme se o něm bavili, viděli jsme jeho klady a proto je tady,“ dodal.

„Myslím, že do týmu můžu zapadnout,“ věří Kaban. „Premier League je nejvyšší fotbalová úroveň. Jde o opravdu kvalitní a náročnou soutěž, možná nejtěžší na světě. Ale mám za sebou dost západů v Bundeslize a věřím, že sem na takovou výzvu připravený,“ prohlásil. „Sice jsem celou noc nespal, ale když  jsem se dostavil do tréninkového centra, pocítil jsem úlevu. Byl jsem nesmírně šťastný, že jsem tu. Je to splněný sen,“ dodal.

iOzan Kabak v barvách Liverpoolu. (zdroj: twitter.com/lfc)

Na spolupráci Jurgenem Kloppem se těší i Davies, který si Premier League zahraje v pětadvaceti vůbec poprvé. „Na naši spolupráci se nesmírně těším. Myslím si, že jeho enthusiasmus a intenzita, kterou dostává z hráčů týden co týden je úžasný. Je to jedna z věcí, proč tu jednoduše chcete být – mít takovou příležitost je něco úžasného,“ dodal Angličan.

„Uvědomuji si, že jsou tu TOP hráči, od kterých se mohu učit. Když však vyjdete na hřiště, i vy se stáváte jedním z nich. Věřím, že využiji svou šanci a posunu se vpřed. Těším se na to, jak začne a všem ukážu, čeho jsem schopen. Jsem přesvědčen, že mnoho fanoušků a lidí mě nezná nebo mě ještě neviděli hrát. Je přede mnou vzrušující období a myslím, že si budou užívat, když mě budou vidět hrát dobře,“ dodal Davies.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla