Lipsko cítí šanci, Paris Saint-Germain bude chybět Mbappé i Neymar. Cítíme tlak, přiznal Nagelsmann

                   

Neymar, Mbappé, Veratti, Jesé, Icardi, Draxler, a Bernat. Paris Saint-Germain hlásí před důležitým kláním Ligy mistrů hned sedm zraněných, i proto sveřenci Juliana Nagelsmanna cítí šanci uspět. Oba celky mají po prohrách s Manchester United a výhrách nad Basaksehirem shodně tři body a právě jejich duely nejspíše rozhodnou o postupujícím do jarní části soutěže. 

„Vidím ty dvě utkání proti Paříži jako vyřazovací část. Celé je to o tom získat v těch dvou utkáních více bodů, než oni. Chceme rozhodne získat čtyři body, v Lize mistrů nemáme dalších 34 zápasů na nápravu špatných výsledku,“ řekl kouč Lipska Julian Nagelsmann. „Cítíme tlak, ale je to zároveň privilegium cítit takovýto tlak. Znamená to, že je něco skutečně v sázce. Kdyby nebylo, bylo by to dost nudné,“ dodal.

„Je na nás, abychom ukázali, že umíme společně zabojovat, což bude vyžadovat od každého nadstandartní snahu. Pokud se podíváte na hráče, kteří nám chybí a mužstvo, které máme k dispozici, je jasné, kdo nastoupí. Musíme ukázat kolektivní výkon,“ burcoval své svěřence kouč Paris Saint-Germain Thomas Tuchel, kterého mrzí zejména absence Neymara a Mbappého.

Nahradí ofenzivní duo Kean?

Radost mu však udělal útočník Moise Kean, který je v úctyhodné formě a před dvěma týdny rozhodl o vítězství Pařížanů v Turecku. „Je pro nás mírnou výhodou, že Mbappé a Neymar nemohou hrát. Jsou to vynikající hráči, Paříž je s nimi silnější než bez nich. Ale i my bychom hráli lépe, kdyby všichni naši hráči byli fit,“ uvedl Nagelsmann, kterému ze zdravotních důvodu chybí záložník Kondrad Laimer nebo defenzivní duo Nordi Mukiele – Lukas Klostermann.

Oba celky na sebe narazily i při loňském semifinále, které PSG zvládlo na neutrální půdě 3:0, podle Tuchela je však současný stav obou celků jiný. „Bude to naprosto rozdílné utkání oproti tomu semifinále. Pokud porovnáte základní jedenáctku, kterou jsme měli v semifinále, oproti té dnešní, nemůže to být stejný zápas. Tehdy jsme kontrolovali balón, teď očekáváme od Lipska jiný styl hry,“ dodává. Utkání začíná ve 21:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 TV.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články