Lionel Messi zůstává v Barceloně. Věřil jsem, že je čas odejít, řekl

(zdroj: twitter.com/barcauniversal)

Argentinský kanonýr Lionel Messi do Manchesteru City nepřestoupí. V interview pro server Goal potvrdil svůj zájem o odchod z Barcelony, zároveň však uvedl, že se chce vyhnout sporům s katalánským klubem. „Říkal jsem klubu i prezidentovi, že chci odejít. Říkal jsem jim to všem celý rok. Věřil jsem, že je vhodný čas,“ řekl třiatřicetiletý útočník.

„Když jsem oznámil své přání odejít manželce a dětem, strhlo se brutální drama. Celá rodina začala plakat, moje děti nechtěli opustit Barcelonu a nechtěli měnit své školy. Ale já jsem se díval přes plot, chtěl jsem znovu hrát na nejvyšší úrovni, vyhrávat tituly a soutěžit v Lize mistrů,“ uvedl Messi v rozhovoru pro goal.com.

Lionel Messi těžce snášel i prohru v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov, kde Němci osmi góly překonali historicky nejhorší výsledek katalánského klubu v pohárech.(twitter.com/natebackettlao)

„Pravdou je, že neexistuje žádný projekt, nic dlouhodobého, jen se žongluje a zakrývají se postupně díry,“ pokračuje šestinásobný vítěz Zlatého míče. „Věřil jsem, že klub potřebuje víc mladých hráčů, nových hráčů a můj čas by měl skončit. Bylo mi to velmi líto, protože jsem vždycky říkal, že chci v Barceloně ukončit svou kariéru,“ dodává.

„Samozřejmě to bylo těžké rozhodování. Nešlo o výsledek proti Bayernu (prohra 2:8 pozn. red.), šlo o více věcí,“ míní Messi. „Vždy jsem říkal, že tady chci skončit a vždy jsem říkal, že tu chci zůstat. Že chci vítězný projekt a vyhrávat s klubem tituly, pokračovat ve vytváření barcelonské legendy,“ uvedl.

Prezident Barcelony Bartomeu nedodržel své slovo

„Oznámil jsem své rozhodnutí v průběhu sezóny prezidentovi a on řekl, že na konci sezóny se budu rozhodovat, zda chci jít nebo chci zůstat – on však nedodržel své slovo,“ přiznal. „Nebyl jsem šťastná, chtěl jsem odejít. Ale nebylo mi to dovoleno a proto zůstanu v klubu. Nechci se proti Barceloně soudit. Vedení v čele s prezidentem Bartomeem je pro tento klub pohroma,“ dodává.

Spekulovalo se zejména o znovushledání Messiho s bývalým koučem Barcelony Pepem Guardiolou, který v současnosti vede bohatý Manchester City. (zdroj: twitter.com/foxsportsasia)

„Proto teď budu pokračovat v klubu. Prezident mi řekl, že jedinou cestou, jak bych mohl odejít by bylo vyplacení sedmseti miliónové klauzule, což je nemožné,“ uvedl.

Soud nikdy nebyla možnost

„Byla tam i jiná cesta, ale šlo o soud. Nikdy bych se nesoudil proti Barceloně, protože je to klub, který miluju, který mi dal všechno, od té doby, kdy jsem přišel. Je to klub mého života, vybudoval jsem si kolem něj svůj život. Barcelona mi dala vše a já jsem dal všechno jí. Vím, že nikdy by neexistovala možnost, že bych se s ní žaloval,“ dodal.

Manchester City tak má smůlu, argentinský kouzelník bude pokračovat v příští sezóně na Camp Nou. „Jako vždy se budu snažit předvádět nejlepší výkony a bojovat,“ vyhlásil.