Lionel Messi opět lámal rekordy Ligy mistrů. Ronalda překonal ve dvou disciplínách

Argentinský kanonýr Lionel Messi pokračuje v budování svého odkazu a překonávání současných rekordů Ligy mistrů.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Sedminásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi se ve včerejším utkání Ligy mistrů prezentoval gólem a asistencí, které pomohly jeho Paris Saint-Germain k vítězství proti Maccabi Haifa. Argentinskému reprezentantovi se zároveň podařilo zlomit dva dlouhodobé rekordy nejprestižnější klubové soutěže světa. Navíc se přibližuje také lámání dalších důležitých milníků Ligy mistrů.

Jeho branka z 36. minuty stanovila, že Messi se stal vůbec prvním fotbalistou historie, který skóroval v osmnácti po sobě jdoucích sezónách Ligy mistrů. Pětatřicetiletý útočník tak předčil Karima Benzemu, který se dokázal prosadit v sedmnácti sezónách v řadě. Francouz hájící barvy Realu Madrid zatím na premiérový gól mezi evropskou smetánkou čeká, bude však mít příležitost Messiho v nadcházejících týdnech překonat.

iZdroj fotografie: Paris Saint-Germain

Naopak sedmatřicetiletý Cristiano Ronaldo, který je v žebříčku na třetí pozici s šestnácti produktivními ročníky v řadě, v tomto ročníku do Ligy mistrů nezasáhne. Portugalský reprezentant se totiž v dresu Manchesteru United probojoval jen do Evropské ligy a je tak zřejmé, že jeho další rekordy jsou ohroženy. Messi navíc proti Maccabi Haifa pokořil také rekord, který měl uplynulých několik let v držení právě Ronaldo. Stal se totiž vůbec prvním hráčem, který v Lize mistrů skóroval proti 39 různým týmům. Portugalec má o tým méně.

Další dva Ronaldovy rekordy v ohrožení

V případě produktivního ročníku hvězdy Paris Saint-Germain je v ohrožení také Ronaldův rekord 141 branek v Lize mistrů. Messi zatím nasázel 126 gólů. Dalším milníkem k překonání je pak rekord 42 asistencí v Lize mistrů, který drží taktéž Ronaldo. Argentinec má o pět asistencí méně vzhledem k jeho současnému stylu hry je však velmi pravděpodobné, že rekord překoná ještě v aktuálním ročníku.

Messi v letošním ročníku francouzské Ligue 1 nasázel v dresu Paris Saint-Germain tři branky a u dalších sedmi asistoval.

Kdo je nejlepším fotbalistou historie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články