Lingr ve Feyenoordu odehrál jen 147 minut. Kvalita a konkurence je obrovská, nedá se to se Slavií vůbec porovnat, vysvětlil. Lituje odchodu?

Po třech sezonách ve Slavii zamířil Onřej Lingr v létě do Feyenoordu. Během podzimu ale většinou jen zahříval lavičku. Co řekl k působení v Nizozemsku?

i Zdroj fotografie: Feyenoord Rotterdam
                   

Svátky strávil Ondřej Lingr s rodinou v Karviné. Na Nový rok už se ale musel hlásit na soustředění Feyenoordu ve Španělsku. „Tam budeme několik dnů a následně se přesuneme s týmem zpátky do Rotterdamu, protože už 14. ledna nás čeká první mistrovský zápas. Je to všechno poměrně rychlé, ale jsem moc rád, že se mi podařilo být chvíli doma s rodinou,“ uvedl český reprezentant v rozhovoru pro klubový web MFK Karviná.

Lingr: Chci se dostat do základu

Letošní sezonu načal Lingr ještě ve Slavii, do Feyenoordu odešel až v závěru srpna. Angažmá v týmu nizozemského mistra si určitě představoval jinak. Během tří kol Fortuna ligy stihl odehrát více minut (170), než během téměř čtyř měsíců v Rotterdamu (147 min.). „Ano, minutáž by mohla být vyšší a uvidíme, co bude teď. Každopádně budu makat, mám hlavu nahoře a jsem nastavený tak, že se chci dostat do základní sestavy. Ovšem kvalita a konkurence je obrovská, nedá se to se Slavií vůbec porovnat,“ zmínil Ondřej Lingr.

Ondřej Lingr toho za Feyenoord zatím moc neodehrál.
iZdroj fotografie: Feyenoord Rotterdam

I když se na hřiště dostane jen občas a navíc pouze na pár minut, přesunu ze Slavie do Feyenoordu nelituje. „Vůbec ne! Vždyť působím v jednom ze dvou nejlepších holandských klubů. Jsme aktuálním mistrem Holandska, hráli jsme na podzim Ligu mistrů a na každý domácí zápas chodí padesát tisíc fanoušků. Maximálně si to v Rotterdamu užívám,“ přiznal Lingr, který zatím vstřelil za Rotterdam jediný gól.

Přesvědčí nového trenéra?

Velkou motivací pro Ondřeje Lingra je i EURO. „Prošel jsem celým kvalifikačním cyklem, takže bych moc rád jel a reprezentoval Česko na finálovém turnaji. Budu makat a věřím, že dostanu v Holandsku šanci, abych přesvědčil nového reprezentačního trenéra. Nerad bych v Německu chyběl,“ potvrdil odchovanec Karviné.

Uplatní Feyenoord opci na Lingra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články