Likvidační zákrok Rooneyho v americké lize

i Foto: news.sky.com

O fotbalovém talentu Wayna Rooneyho absolutně nemůže být pochyb. Občas jej ale nechá zastínit svým nevhodným chováním, které mu na bohatém kariérním plátně vytváří jednu kaňku za druhou. Zatím poslední blikanec předvedl v utkání zámořské MLS, kde v současnosti nastupuje za tým DC United (United je mu prostě souzený). Proti celku FC Los Angeles se jemu ani spoluhráčům vůbec nedařilo, což dokládal i pohled na výsledkovou tabuli. Bouřlivák Rooney ve druhém poločase neudržel pochodující nervy na uzdě a brutálně sestřelil soupeře, za což si po přezkoumání u videa vysloužil od rozhodčího červenou kartu.

Zápas se vyvíjel poměrně jednoznačně

Měření sil dvou amerických gigantů určitě neprobíhalo tak, jak by si bývalý kanonýr Manchesteru United s kapitánskou páskou na paži představoval. DC od prvního poločasu prohrávalo se svým soupeřem jednoznačně 3:0 (Los Angeles navíc neproměnilo penaltu) a ani druhý poločase nezačal o moc slibněji. Frustrace hráčů Washingtonu se stupňovala a nakonec sám kapitán nedokázal udržet bublající nervy pod pokličkou.

Právě probíhala 52. minuta utkání a Rooney na polovině hřiště vinou školácké chyby ztratil míč. S touto skutečností se ovšem nehodlal smířit a tak jednadvacetiletého Uruguayce Diega Rossiho poslal k zemi nekompromisním šlapákem. Bezprostředně po aktu pochopil, že udělal chybu, takže se tribunám i svému soupeři ležérně omluvil a následně odkráčel pryč. Rozhodčí Robert Sibig k přepravení všech udělil Angličanovi pouze žlutou kartu a ačkoli hostující diváci i hráči kalifornského celku hlasitě protestovali, nehodlal na svém rozhodnutí nejdříve nic měnit.

Až pokyn videorozhodčího jej přiměl k tomu, aby celou situaci ještě jednou pečlivě posoudil ze záznamu. Když si zákrok znovu prohlédl, musel nakonec zcela oprávněně přehodnotit svůj předchozí výrok a Rooney následně odcházel do sprch s další červenou kartou na v rozsáhlé sbírce. Tato událost potvrdila, že význam videa v moderním fotbale je opravdu nezměrný.

Jak zápas nakonec dopadl?

Předčasný odchod Wayna Rooneyho byl posledním hřebíčkem do rakve celku z hlavního města USA. Hosté výhru korunovali ještě jednou brankou a svého soupeře tak rozdrtili rozdílem třídy s výsledkem 0:4. Rossi mohl po zápase cítit určitou satisfakci, protože se mu podařilo zkompletovat hattrick a po šesti úvodních kolech sezóny má na kontě stejný počet branek. Rooney odehrál o jeden zápas méně a zatím vsítil jen čtyři branky.