Ligové celky posilují na poslední chvíli. Nové tváře míří do Viktorie Plzeň, Mladé Boleslavi a Českých Budějovic

Přestupové okno se v Česku uzavře již na konci nadcházejícího týdne, přesto řada ligových celků nadále posiluje své kádry.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Nové jméno míří do olomoucké Sigmy. Potíže v defenzivě by měl vyřešit příchod stopera Jakuba Pokorného, který byl před několika dny vyřazen z kádru Baníku Ostrava. „Jsem moc rád, že se nám to podařilo a že tady Jakuba máme. Pevně věřím, že v Sigmě bude úspěšný,“ uvedl k přestupu pětadvacetiletého obránce sportovní manažer Ladislav Minář. „Snažím se být týmový hráč. Chci, aby se Sigma držela tam, kde má být a naplnila předsezonní ambice,“ doplnil na stránkách klubu sám Pokorný.

K doplnění kádru přistoupilo také českobudějovické Dynamo, které nezažívá dobrý vstup do nového ročníku. Jihočeši mají na startu sezóny rovněž trable v obraně, proto rozšiřují kádr na pozici levého obránce. Novou akvizicí je bývalá opora slovenské mládežnické reprezentace Bronislav Sluka, který bude na Střeleckém ostrově rok hostovat ze Žiliny. Posléze bude mít aktuálně desátý celek ligové tabulky šanci uplatnit na něj přestupovou opci a získat jej na trvalo.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Po postupu do Ligy mistrů nadále posiluje rovněž plzeňská Viktoria. Ta se dlouhodobě zajímá o sedmadvacetiletého záložníka Hradce Králové Adama Vlkanovu. Samotný přestup je nyní na spadnutí, což na tiskové konferenci přiznal také majitel a generální ředitel klubu Alois Šádek. „Momentálně mohu potvrdit, že jsem po dobu tiskovky přerušil nějaká jednání, věřím že na ně navážu po ní,“ dodal s úsměvem novinářům. Podle zákulisních informací se však ladí pouze poslední detaily.

Mladé Boleslav ulovila dvojici hráčů

Hned dvě posily pak míří do Mladé Boleslavi. Klub z města automobilů se zatím výsledkově trápí a ztratil body proti Brnu, Zlínu, Jablonci a pražské Spartě. Kýžený impuls by tak měl přinést záložník Vojtěch Kubista z Jablonce, který v klubu podepsal dvouletou smlouvu. „Jednání k přestupu byla velmi rychlá. Využili jsme jeho výstupní klauzule,“ uvedl generální ředitel David Trunda pro klubový web.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Modrobílý dres oblékne také křídelník Ubong Ekpai, který bude v Mladé Boleslavi hostovat z pražské Slavie. „Jedná se o rychlostní typ fotbalisty, který se umí orientovat v šestnáctce soupeře. Když chytne týmovou pohodu, je to hráč rozdílový, jeho příchodem jsme znásobili naše varianty na křídlech,“ chválí novou akvizici kouč Pavel Hoftych.

Který ligový celek by měl v posledních dnech přestupového okna posilovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články