Ligová NEJ – Kdo se stane osobností sezóny?

Nyní se dostáváme k úplně poslední kategorii v našem výčtu ligových NEJ, které jsme v letošním ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže zaznamenaly. Po nejlepších fotbalistech, trenérech a mladých talentech jsme se rozhodli věnovat pozornost také těm úplně nejstarším, ostříleným veteránům, pro které je věk opravdu jen číslo. Svými výkony stále přivádějí mladé hráče soupeřů k zoufalství a zdaleka nepatří do starého železa. Kteří zkušení matadoři letos váleli? Opět můžete vybírat rovnou ze tří slavných jmen.

Roman Hubník

Když vsetínský rodák před sezónou 2013/2014 přicházel do týmu, který teprve nedávno vystoupal mezi českou špičku, mnozí fanoušci si klepali na čelo. Třicetiletý fotbalista sice nepatřil mezi fotbalové důchodce, ale v řadách příznivců klubu byla přeci jen poptávka pro mladších a dravějších hráčích. On se však navzdory nízkému očekávání publika stal jednou z největších opor zadních řad západočeského celku, v jehož službách pravidelně nastupuje dodnes.

Ačkoli mu je momentálně už úctyhodných 34 let, stále se mu v rámci vyhraných osobních soubojů a počtu obranných zákroků nikdo z kabiny viktoriánů nemůže rovnat. Je považován za jednoho z nejlepších stoperů celé ligy, s Plzní získal už tři mistrovské tituly. Předtím hrával za Herthu Berlín, FK Moskva nebo konkurenční Spartu, s níž taktéž uzmul titul. Letos odehrál pouze 27 zápasů z 38 možných, za což ovšem nemůže zhoršující se herní kvalita, nýbrž zranění. V nominaci na zisk ocenění pro Osobnost sezóny je tedy zcela po právu.

Tomáš Hübschman

Jablonecký záložník Tomáš Hübschman během své bohaté kariéry nasbíral skutečně velký počet úspěchů. Je mistrem Evropy v kategorii do 21 let, dále vítězem poháru UEFA, mistr nejvyšší české fotbalové soutěže a také bronzový medailista z mistrovství Evropy v seniorské kategorii. K tomu má dále na kontě osm po sobě jdoucích titulů Premier Lihy se Šachtarem Doněck, které doplnil devíti skalpy v ostatních ukrajinských pohárech. Po návratu z ciziny se napevno usadil v základní sestavě Jablonce, kde se ve svých sedmatřiceti letech objevuje dodnes.

Ačkoli není zrovna střelcem, tak jeho defenzivní činnost a celkově dirigování hry jsou naprosto k nezaplacení. Trenér Petr Rada s ním i nadále počítá jako s klíčovým hráčem, i když letos nenastupoval s takovou pravidelností jako dříve. Stane se právě on Osobností sezóny?

Pavel Zavadil

Ostřílený ligový harcovník Pavel Zavadil se až na výjimky v Řecku, Izraeli či Švédsku po celou svou kariéru pohyboval na českých trávnících. Titul mistra nejvyšší ligy získal se Spartou, jeden má ve sbírce také z působení u Makabi Haifa. Jednačtyřicetiletý záložník se v roce 2017 stal posilou tehdy druholigové Opavy, které pomohl k postupu mezi elitu.

V tomto ročníku se stal hlavním důvodem, proč se Opava v první lize nakonec udržela. V ligové nadstavbě dvěma veledůležitými góly pokořil soupeře, další dvě branky připravil pro své spoluhráče. Titul Osobnosti sezóny by pro něj znamenal obrovské zadostiučinění a odměnu za práci, kterou pro Opavu letos vykonal.

Foto: wikivividly.com