Ligová NEJ – Kdo se stane nejlepším trenérem sezóny?

                   

Česká nejvyšší fotbalová soutěž již neodvratně spěje ke svému konci a proto nyní máme chvilku času na přemítání o všech ligových NEJ. V předchozím článku jsme vám představili horké adepty na titul nejlepšího fotbalisty uplynulé sezóny a stejnou pozornost si od nás jistě zaslouží také ti nejúspěšnější trenéři, kteří svým týmům vnukly myšlenku, řád a výrazně se podíleli na všech úspěších. Který z koučů Fortuna ligy v tomto ročníku nejvíce dominoval? Nabízí se hned tři jména.

Petr Rada

Jablonec je v rámci českého fotbalu takovým nenápadným černým koněm, kterému se několik sezón podaří odehrát opravdu skvěle a posléze se výsledkově propadne hluboko do středu tabulky. Poslední dva ročníky se jim ovšem povedlo udržet si herní kvalitu, v sezóně 2017/2018 skončili na třetí příčce, letos si o jedno místo pohoršili. Pod úspěchy „Zelených dresů“ se podepsal zejména trenér Petr Rada, jehož nároky na hráče rozhodně nebyly malé. Tvrdá dřina a dril se ale nakonec vyplatili, protože Jablonec se stal právoplatným konkurentem největším lídrům z Plzně, Slavie i Sparty. Tým se v příští sezóně dokonce podívá i do pohárové Evropy.

Rada se letos kromě skvělého vedení svých svěřenců dostal do povědomí veřejnosti také nějakým tím skandálem (jako obvykle), nadstavbové utkání proti Plzni sledoval od 44. minuty pouze z tribuny. Hlavnímu sudímu prý vulgárně vyčítal jedno jeho sporné rozhodnutí. V minulosti se proslavil zejména hláškou o „třech žonglech“, kterou pronesl na adresu jednoho z novinářů na tiskové konferenci. Stane se právě bouřlivák Rada nejlepším trenérem tohoto ročníku?

Pavel Vrba

Co by to bylo za žebříček nejlepších tuzemských trenérů, kdyby se v něm neobjevil také mnohonásobný vítěz a rekordman Pavel Vrba. Jeho západočeská družina sice nedokázala obhájit titul z minulého roku, nicméně ani tak si výsledkově nevedla vůbec špatně. Plzeňané skončili na celkovém druhém místě, v Evropě se propracovali až do základní skupiny Ligy Mistrů. Zahráli si také Evropskou ligu. Týmu však byla často vyčítaná snížená divácká atraktivita, nepadalo tolik gólu, na kolik jsme byli v minulosti zvyklí. I přesto ovšem Vrba patří k naprosté špičce mezi lodivody. Bude jeho dominance v této kategorii pokračovat i nadále?

Jindřich Trpišovský

Hlavním adeptem na zisk titulu nejlepšího trenéra sezóny nemůže být nikdo jiný, než Jindřich Trpišovský. Kouč s pověstnou kšiltovkou na hlavě po svém příchodu do Slavie vybudoval mužstvo, které je schopné odehrát kvalitní a vyrovnaná utkání i s evropskými giganty, což nám dokázal zejména v dvojzápase s londýnskou Chelsea. Na domácí půdě se Sešívaní stali téměř neporazitelnými, Fortuna liga jim jednoznačně patřila. Získali titul mistra a k tomu přidali i triumf v MOL Cupu. Po vzoru Manchesteru City ovládli všechny tuzemské soutěže a je jasné, že právě Trpišovský a jeho koncept na tom měl lví podíl. Usedne zaslouženě na trůn pro nejlepšího trenéra? V pondělí večer se rozhodne!

Foto: kazfootball.kz

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články