Liberec před Evropskou ligou výrazně posiluje. Z Holandska přichází reprezentant

                   

I liberecký Slovan v posledním přestupovém dni výrazně posiloval. Pod Ještěd míří formou ročního hostování bez opce člen širšího reprezentačního kádru Michal Sadílek, který je kmenovým hráčem holandského PSV Eidhoven. „Víme, co umí. Patří mezi kluky, kterým se říká ‘vysavač‘: nezastaví se, je aktivní a ochotný neustále běhat i pracovat, navíc má ještě fotbalovou kvalitu,“ chválil jednadvacetiletého záložníka pro klubový web trenér Pavel Hoftych.

Slovan se naplno připravuje na působení v základní skupině Evropské ligy, kde jej čeká TSG 1899 Hoffenheim Pavla Kadeřábka, belgický Gent i současné působiště Guélora Kangy Crvna Zvezda Bělehrad. I proto se liberecké vedení rozhodlo těsně před koncem přestupového okna posílit.

„Hledali jsme možnost posilnění týmu. Problém se vyskytl ve středu zálohy, kde nemáme tolik hráčů, kteří mají zkušenosti třeba i s evropským fotbalem,“ přiznal pro fcslovanliberec.cz Hoftych.

„Objevila se možnost pro hostování Michala Sadílka. Komunikoval jsem s ním přes jeho manažera Davida Nehodu. Michala si pamatuji z mládežnických reprezentací, sice nebyl u mého ročníku, ale sledoval jsem ho stejně jako ostatní talenty,“ dodává liberecký kouč.

Těší se na Evropu

„Vítáme ho v týmu a jsme strašně rádi, že přijde. Může pro nás být velmi platným hráčem. Je navíc dobře, že má v týmu spoluhráče z české jednadvacítky jako je Chaluš a Matoušek, do kabiny zapadne okamžitě,“ komentuje Hoftych. „Moc mě lákají zápasy v nabité skupině EL. Hodně mě oslovil i telefon s panem trenérem Hoftychem a v neposlední řadě se strašně těším i na celý kolektiv,“ řekl pro klubový Twitter sám Sadílek.

Ten v loňské sezóně nastupoval za PSV pravidelně, jeho pozici v základu Eidhovenu však přerušilo zranění kolene. I přesto stihl v nejvyšší holandské soutěži odehrát čtrnáct utkání a dopomohl ke čtvrtému místu, pětkrát zasáhl i do skupine Evropské ligy. V letošní sezóně však po čtyřech kolech nasbíral jen čtyři desítky odehraných minut a i proto zamířil zpět do Česka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články