Liberec výrazně posiluje ofenzivu. Vysoký nigerijský útočník nastoupil už proti Zlínu

K libereckému týmu se v průběhu soustředění na Maltě připojila čerstvá posila. Nigerijský útočník na podzim hrál evropské poháry v dresu AEK Larnaka. Bude pálit podobně jako na podzim Mick van Buren?

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Fotbalový klub Slovan Liberec se nyní nachází na soustředění na Maltě v rámci Tipsport Malta Cupu. K Severočechům se tam připojil nigerijský útočník Victor Olatunji z AEK Larnaka. Klub o tom informoval na svém twitteru a zároveň oznámil, že se právě dolaďují podmínky angažmá třiadvacetiletého hráče.

Folprecht: Může to být big deal

Victor Olatunji prošel slovenskou ligou, kde nastupoval za Inter Bratislava a Podbrezovou. Poté odehrál sezonu v rakouské Bundeslize za Mattersburg a následně zamířil do kyperské ligy. Nejprve oblékal dres Oroklini, poslední ročník a půl strávil v AEK Larnaka. V podzimní části letošní sezony odehrál 20 utkání, mimo jiné i ve skupinové fázi Evropské ligy a v kvalifikaci Ligy mistrů. „Párkrát jsem proti němu hrál a může to být big deal,“ poznamenal na Twitteru bývalý hráč Slovanu Zdeněk Folprecht.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Severočeský klub se rozhodl pro získání Olatunjiho, jelikož potřeboval posílit svou ofenzivu. Klub nedávno opustil nejlepší střelec Mick van Buren, kterého si z hostování stáhla pražská Slavia. Van Buren zaznamenal za Liberec devět gólů v 15 zápasech a dělil se o druhé místo v ligové tabulce střelců. „Sto devadesát centimetrů vysoký Olatunji by mohl zasáhnout už do čtvrtečního utkání proti Zlínu. Podmínky jeho příchodu do Liberce se ještě dolaďují,“ dodal mluvčí klubu Tomáš Čarnogurský.

Victor Olatunji se již prokázal jako produktivní hráč v zahraničí. Proto se Slovan domnívá, že by mohl být schopen nahradit odchod van Burena a pomoci týmu dosáhnout úspěchu v lize. Olatunji je zkušený hráč, který se již dokázal prosadit v zahraničí a má potenciál stát se klíčovým hráčem týmu.

Dá Victor Olatunji na jaře víc gólů, než stihl Mick van Buren v průběhu podzimu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články