Leverkusen plný talentů. Spoluhráče Schicka, Kováře a Hložka chce Barcelona i Bayern. Dočkají se i Češi?

Německý Leverkusen by již brzy mohl přijít o jednu ze svých největších hvězd. Okolo jakého spoluhráče českých legionářů krouží velkokluby?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V hledáčku velkoklubů. Bayer Leverkusen prožívá na startu sezóny skvělé období a s devatenácti body vévodí tabulce německé Bundesligy. Není proto divu, že utkání svěřenců trenéra Xabiho Alonsa pravidelně navštěvují skauti největších světových velkoklubů, kteří hledají vhodné posílení pro své celky. Na očích tak mají jak české legionáře Adama Hložka, Patrika Schicka či Matěje Kováře, tak jeden z velkých talentů německého fotbalu.

Tím je teprve dvacetiletý ofenzivní středopolař či levé křídlo Florian Wirtz. Rychlonohý a přímočarý záložník je v posledních měsících ve skvělé formě a sbírá góly a asistence jako na běžícím pásu. Letos zasáhnul do sedmi ligových utkání, v nichž zaznamenal gól a tři asistence. Jedním přesným zářezem a asistencí se prezentoval také ve dvou zápasech Evropské ligy, jeho hodnota na přestupovém trhu podle Transfermarktu stoupá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hodnota jednoho z největších talentů německého fotbalu činí podle serveru bezmála 85 milionů eur, tedy zhruba dvě miliardy korun. Leverkusen navíc vzhledem k dlouhému kontraktu není nucen Němce prodávat a může si tak říci i o vyšší částku. Wirtz má totiž aktuálně platný kontrakt až do léta 2024, přesto přitahuje velké množství zájemců ochotných astronomickou částku zaplatit.

Barcelona nebo Bayern?

Podle informací serveru Mundo Deportivo sleduje dlouhodobě mladého ofenzivního hráče katalánská Barcelona, která buduje svůj kádr pro nadcházející období. Pro úřadujícího mistra španělské La Ligy jde však spíše o zbožné přání. „Wirtz nemá ofenzivní klausuli a jeho cena se tak může pohybovat až okolo 100 milionů eur, Barcelona by tak potřebovala získat značné množství finanční prostředků. To je téměř nemožné přání,“ tvrdí server s odkazem na finanční potíže, které Katalánce trápí v posledních měsících a týdnech.

Pravděpodobnější variantou je tak podle španělského deníku Wirtzův přesun v rámci Bundesligy. Výrazný zájem o něj totiž má tamní Bayern Mnichov, který v něm rovněž vidí velkou budoucí hvězdu. Wirtz by měl být součástí nové generace německých fotbalistů v dresu Bayernu a vytvořit duo po boku svého reprezentačního spoluhráče Jamala Musialy. Je tak zřejmé, že Wirtze by měla podle všech předpokladů čekat zářná budoucnost. Skauty, kteří navštěvují jeho utkání, by však mohla zaujmout také některý z českých reprezentantů.

Přáli byste Patriku Schickovi, Adamu Hložkovi nebo Matěji Kovářovi přestup do Bayernu či Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články