Letenské pozůstatky po Václavu Jílkovi

i Foto: zimbio.com
                   

Ačkoli trenér Václav Jílek přicházel do Sparty teprve před několika měsíci, zmar v úvodním zápase jarní fáze Fortuna ligy a nepřesvědčivé výsledky během přípravy zapříčinily, že si stejně jako většina letenských koučů z posledních let sbalil kufry předčasně. Na jeho místo byl prakticky okamžitě povolán dosavadní lodivod B týmu Václav Kotal, jenž rozhodně nebude mít jednoduchou pozici. Bude sázet na hráče, které do klubu přivedl jeho předchůdce? Nechme se překvapit. Každopádně několik zajímavých jmen se nabízí.

David Hancko

AC Sparta Praha během zimního přestupového okénka vsadila na dravé mládí a budoucnost, do svých řad přivedla záložníky Filipa Součka a Matěje Polidara. Ani jeden se však v novém působišti příliš neohřál, momentálně hostují na svých předchozích adresách.

To slovenský talentovaný stoper David Hancko, kterému je teprve dvaadvacet let a přišel na hostování z italské Fiorentiny, už si na Letné odkroutil prvních půl roku a přestože na podzim příliš prostoru nedostával (odehrál pouze šest zápasů), na jaře pod novým vedením se jeho role může změnit. V úvodním zápase proti Liberci nastoupil v základu a svým výkonem jednoznačně předčil kolegu Davida Lischku. Dostane důvěru i v dalších kláních?

Martin Graiciar

Dvacetiletý rodák z Karlových Varů prošel mládežnickými výběry snad všech velkých klubů na území České republiky, vynechal snad jen Slavii. První ligové zkušenosti sbíral v Liberci, odkud po pouhých dvanácti povedených zápasech stěhoval do italské Fiorentiny. Na přestup ovšem nebyl zralý a proto není divu, že se v kádru slavného celku nedokázal prosadit. Stejně jako David Hancko přišel na hostování s opcí a je otázkou, zda-li na letenské adrese zůstane i nadále. Zatím odehrál jen šest zápasů, roli útočníka v základní sestavě prostě zastávají jiní.

David Lischka

Kolem Davida Lischky bylo na přestupovém trhu rušno už během loňské zimy, tehdy však z podpisu smlouvy s novým klubem bohužel sešlo. Zásadně k tomu přispěly problémy se srdcem, kvůli nimž se nadějný stoper musel podrobit náročné operaci s nejistým výsledkem. Už v létě roku 2019 se ovšem vrátil na trávníky a AC Sparta Praha po něm napodruhé sáhla – tentokrát již úspěšně. Pod vedením Václava Jílka dostával Lischka hodně prostoru, přesto však kupil zbytečné množství školáckých chyb.

Michal Trávník

Letní přestup Michala Trávníka z Jablonce do Sparty byl jedním z nejzajímavějších transferů v daném období. Reprezentační záložník a také kvalitní střelec ovšem v novém působišti zatím příliš nezáří. Pravidelně sice nastupuje v základní sestavě, z hlediska produktivity je však jeho dosavadní bilance až směšná. Uvidíme, jestli se pod Václavem Kotal nastartuje k lepším výkonům.

Ladislav Krejčí

Odchovanec brněnského fotbalu a zároveň jmenovec dalšího slavného fotbalisty, který prošel Spartou, byl na podzim příjemným překvapením v sestavě Sparty. Ladislav Krejčí odehrál čtrnáct ligových zápasů a přestože nevstřelil ani jedinou branku, ukázal zajímavý potenciál. To však proběhlo ještě za časů Václava Jílka, důvěru nového kouče si bude muset nejdřív zasloužit.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování