Letenské naděje, které tráví jaro na hostování

Foto: Pixabay.com

Fotbalový klub AC Sparta Praha pokračuje v nevyrovnaných výkonech i na jaře. Úvodní prohra se Slovanem Liberec stála místo Václava Jílka, na jehož pozici hlavního kouče nastoupil Václav Kotal. Ani dřívější lodivod B týmu nezačal nejlépe. Jeho svěřenci podlehli Sigmě Olomouc a v tabulce se tak propadli na šestou příčku. Vedení klubu možná s ohledem na předváděné výkony mrzí, že během zimní pauzy poslalo pětici šikovných záložníků na hostování, takže s nimi momentálně nemůže počítat. Jedná se přitom o mladé talenty, jimž se větší skvělá budoucnost. Víte, o kom je řeč?

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek je kovaným odchovancem Sparty. S tamní juniorkou v ročníku 2015/2016 vyhrál mistrovský titul. První zkušenosti mezi dospělými sbíral ve službách Vlašimi, následně odehrál jedenáct zápasů za Slovan Liberec. Protože na hřišti odváděl kvalitní výkony, Sparta mu dala příležitost ve svém elitním mužstvu. Na první pokus to ale nevyšlo, takže následovalo další hostování ve Spartaku Trnava. Třiadvacetiletý záložník momentálně kope za Dynamo České Budějovice a musí se dmout pýchou, jelikož nováček Fortuna ligy v tabulce zaujímá čtvrté místo a předběhl už dokonce i Spartu.

Filip Havelka

Podobný fotbalový příběh má za sebou i Filip Havelka, pro kterého na Letné nebylo místo. Proto ostatně už dva roky hraje za Dynamo České Budějovice, jemuž výrazně pomohl k postupu do české nejvyšší soutěže a i letos patří mezi klíčové postavy jihočeského mužstva. Dvacetiletý záložník roste vedle Jaroslava Drobného a Tomáše Sivoka ve velkého fotbalistu, jemuž zanedlouho bude tuzemské prostředí malé. Sparta tak může vydělat velké peníze, přestože se o jeho růst nijak zvlášť nezasadila.

Tomáš Wiesner

Dvaadvacetiletý Tomáš Wiesner započal kariéru v barvách Slovanu Liberec, odkud se v roce 2018 přestěhoval na Letnou. Tam se dokázal prosadit do pěti zápasů, další ovšem nepřidal a proto následně zamířil na hostování do Mladé Boleslavi. Letos zatím odehrál jen dvě soutěžní utkání a na svou chvilku slávy teprve čeká. Každopádně je považován za obrovský talent, jenž se ve světě rozhodně neztratí.

Filip Souček

Devatenáctiletý Kučeravý záložník se stal jedinou zimní posilou Sparty (za nemalé peníze), přestože vedení klubu před pauzou hlásalo, že hodlá přivést především nějakého stopera. Ani Filip Souček se na nové adrese dlouho neohřál, letenský klub jej obratem poslal na hostování do klubu, kde s fotbalem začínal. SFC Opava dala fotbalistovi šanci ve třinácti ligových zápasech, na svou první trefu do sítě soupeře ale zatím čeká.

Matěj Polidar

Dvacetiletý záložník kroutí už druhou sezónu v barvách Příbrami, ačkoli už je nějakou dobu hráčem Sparty. Ta jej pod svá křídla přivedla v průběhu podzimu. Matěj Polidar v tomto ročníku naskočil do jednadvaceti zápasů a odnesl si z nich jednu asistenci. V kádru posledního týmu tabulky je jedním z mála hráčů, který si zaslouží pochvalu. Kdyby dostal šanci mezi kvalitnějšími spoluhráči, jistě by ji dokázal adekvátně využít.

Foto: Pixabay.com