Letenské filharmonii stačil půlhodinový koncert. Kuchta ukončil půst, Preciado je lepší každým zápasem. Čím Sparta sfoukla Jablonec?

Že se nemůže opakovat srpnový debakl? Po půlhodině odvety jela Sparta ve stejných kolejích. Jablonec nedokázal na kvalitu Letenských reagovat.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ačkoliv téměř všichni očekávali, že se vývoj posledního vzájemného Sparty s Jabloncem nebude opakovat, po půlhodině hry by Severočeši nejspíše už rádi seděli v autobuse a zapomněli. V té době totiž Letenští vedli 3:0 a zdálo se, že rudý expres jede po stejných kolejích jako v srpnu. I když, tým trenéra Priskeho další trefu nepřidal, suverénním vítězstvím si zajistil, že bude přezimovat na čele tabulky (v případě, že se odložený duel Zlín – Slavia odehraje až na jaře).

Půlhodina jak z partesu

Domácí předvedli v prvním poločase velkou kvalitu a kdykoliv se dostali do šestnáctky, smrdělo to gólem. Jablonci dělalo obrovské problémy bleskové otočení hry v podání sparťanů. U první branky stačilo Letenským od zisku míče na vlastní polovině k jeho dopravení do sítě jen šest vteřin. Jan Kuchta skóroval poprvé po dvanácti soutěžních duelech. O pár minut později přišel další rychlý přechod do ofenzivy, Haraslín v šestnácte poslal kličkou dva obránce na párek a skóroval střelou na bližší tyč.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ve 24. minutě slavila Sparta potřetí, když Jablonec opět předvedl nekompaktnost. Kuchtu sice Hanuš reflexivně vychytal, odražený míč ale poslal do sítě Preciado. Ekvádorský reprezentant slavil první ligový gól v dresu Sparty. V poslední době se zlepšuje zápas od zápasu. Díky dominanci ovšem domácí začali hrát ležérněji a Alegue mohl vrátit Severočechy do utkání. V souboji s Vindahlem měl ovšem navrch dánský gólman.

Penalta? Ne, červená!

Druhý poločas přinesl mnohem méně zajímavých situací. V 58. minutě poslal Jovovič míč za obranu a Vitík ve skluzu fauloval Čerňáka. Rozhodčí nařídil penaltu. VAR následně odhalil, že k faulu došlo před šestnáctkou. Místo desítky tak hosté kopali jen trestňák z hranice velkého vápna a obránce Vitík byl vyloučen. I když ve zbylé půlhodině zelenobílí několikrát operovali v pokutovém území Sparty, gólu se nedočkali. Na druhé straně mohl deset minut před koncem skórovat Karabec, Hanuš se ale vytasil s fantastickým zákrokem. Sparta tak vyhrála 3:0 a potvrdila stoprocentní domácí bilanci.

Kdo byl v utkání s Jabloncem nejlepším hráčem Sparty?