Legendární Xavi odmítl trénovat Barcelonu – SportyŽivě

Legendární Xavi odmítl trénovat Barcelonu

i Foto: forbes.com
                   

Barcelona na začátku uplynulého týdne vyměnila trenéra. Ernesto Valverde dojel na nepříliš lichotivé výsledky z posledních pěti kol, kdy pouze jednou dovedl tým k vítězství. Na pozici hlavního lodivoda jej prakticky okamžitě nahradil Quique Setién, přestože údajně nebyl prvním jménem, na které padl los. Katalánský velkoklub údajně hodně stál o Xaviho, jenže ten se nabídku rozhodl z pochopitelných důvodů odmítnout. Zároveň ale připustil, že jeho spojení s Barcelonou se v budoucnu může stát realitou.
Xavi se na angažmá v Barceloně zatím necítí

Xavi se minulý týden sešel s se sportovním ředitelem Ericem Abidalem a výkonným ředitelem Oscarem Graunem. Jejich setkání však nebylo čistě přátelské. Představitelé Barcelony vysloužilému fotbalistovi nabídli post hlavního trenéra. Přestože se však rodák ze španělské Terrassy netají svými plány jednoho dne na lavičku usednout, v tomto případě musel vhozené lano s poděkováním odmítnout. Učinil tak z pochopitelných důvodů:

„Je to pravda. Mohu potvrdit, že jsem dostal nabídku od Barcelony, která hledala nového trenéra. Já ji ale nakonec nepřijal. Myslím si, že je příliš brzo na to, abych trénoval klub takové velikosti. Stále to ale zůstává mým snem do budoucna. Musím ale nejprve nasbírat zkušenosti.“

Xavi se následně vyjádřil na adresu pana Setiéna, jehož si Barcelona vyhlédla hned po něm:

„Barcelona udělal dobře, že angažovala právě pana Setiéna. Nový kouč se mi opravdu zamlouvá. Mám rád způsob, jakým pracuje. Podle mě dosáhne velkých úspěchů.“

Xavi je s Barcelonou velmi úzce spojený

Španělský záložník, který v současné době trénuje katarský klub Al Sadd, působil v Barceloně už jako mladý chlapec. Na místě, kde fotbalově vyrůstal, strávil prakticky celou svou profesionální kariéru. Během sedmnácti let v A týmu celkem čtyřikrát ovládl Ligu mistrů, osmkrát vyhrál španělskou ligu, pětkrát stanul na vrcholu domácího Superpoháru a dvakrát pomohl k prvenství na mistrovství světa klubů.

V roce 2015 však pro něj ve hvězdném kádru najednou přestalo být místo. I proto se nakonec rozhodl poprvé v životě odejít jinam. Poslední čtyři roky odkopal v již zmíněném Al Saddu, kde nyní sbírá své první trenérské zkušenosti.

Foto: forbes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně