Legenda Realu Madrid přeje úspěch úhlavnímu nepříteli

i Zdroj fotografie: celebritynetworth.com
                   

Raúl Gonzáles Blanco je vysloužilým španělským útočníkem, kterého svého času chtěly všechny slavné evropské kluby. On však většinu své profesionální kariéry strávil v barvách Realu Madrid, kde na něj fanoušci s láskou vzpomínají dodnes. I proto je teď možná lehce zklamalo fotbalistovo vyjádření, ve kterém tvrdí, že úspěchy přeje i konkurenční Barceloně. Právě ta je odvěkým rivalem Bílého baletu a nevraživost mezi oběma fandovskými základnami by se dala přirovnat k rozkolům mezi Spartou a Slavií. Co konkrétně někdejší hvězda pronesla?

Když jde o evropské poháry, musí rivalita stranou

Dvaačtyřicetiletý Raúl Gonzáles ukončil kariéru profesionálního fotbalistu už před pěti lety, své vášně pro kulatý nesmysl se však nevzdal ani posléze. Před dvěma lety se vrátil na místo, kde s fotbalem začínal a strávil také drtivou většinu svých neúspěšnějších roků. Real Madrid mu dal příležitost připravovat mladíky do patnácti let, nyní se dokonce přesunul k rezervnímu týmu. Pokud by populární Zinedine Zidane skončil na lavičce Áčka, právě jméno španělského veterána by pravděpodobně rezonovalo jako horký kandidát na hlavního kouče.

iZdroj fotografie: bleacherreport.com

Rodák z Madridu byl nedávno pozván magazínem Vanity Fair k poskytnutí rozhovoru. Během setkání s novinářem samozřejmě přišla řeč na hodnocení právě probíhající sezóny i odvěkého rivala Bílého Baletu, jenž sídlí v katalánské Barceloně. Na její adresu se Raúl vyjádřil poměrně překvapivě, protože sdělil, že ani tamním fotbalistům nepřeje nic zlého a doufá, že dosáhnout těch největších možných úspěchů. Co jej k tomuto názoru vede? Když se totiž jedná o evropské poháry, musí jí rivalita stranou a důležité je pouze renomé dané sportovní země:

„Když Barcelona v Evropě uhraje titul, jsem za to nesmírně rád, protože jako Španělsko máme klub ve finále. Vůbec mi nevadí svůj názor prezentovat veřejně. Proč bych měl přát Barceloně nebo komukoli dalšímu něco špatného? Takhle já nepřemýšlím. Navzájem se s ní potřebujeme i v domácím prostředí, o to lépe ve výsledku hrajeme.“

Raúl a jeho bohatá sportovní kariéra

iZdroj fotografie: goodfon.com
Zdroj fotografie: goodfon.com

Raúlovo prohlášení je pro nás v mnoha ohledech inspirativní a nutno podotknout, že i hodně českých fanoušků by si jej mohlo přivlastnit. O to víc, když jim jde příkladem taková ikona fotbalu. Legendární útočník byl od svých sedmnácti let členem Bílého baletu a na San Bernabeu dohromady strávil 18 let. Za tu dobu nastřílel neuvěřitelných 228 branek, získal šest prvenství v domácí lize, dvakrát vystoupal na vrchol prestižní Ligy mistrů a třikrát byl vyhlášen nejlepším útočníkem planety podle organizace UEFA.

Když se stal pro Real Madrid nepotřebným, odmítl přestoupit do jiného španělského klubu. Dva roky odehrál v německém Schalke 04, další dvě sezóny věnoval katarskému týmu Al-Sadd SC a kariéru pak ukončil v barvách New York Cosmos.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný