Lampardova krize v Chelsea: Před měsícem všichni tvrdili, že můžeme vyhrát ligu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Krize. Tak by se dal popsat stav londýnské Chelsea, která v Premier League prohrála počtvrté z posledních šesti utkání a špička tabulka se jí vzdaluje. Utkání proti Manchesteru City rozhodl první poločas, ve kterém Blues inkasovali hned třikrát – což se na Stamford Bridge stalo teprve podruhé v historii. „Máme těžké období, ale to jsou momenty, které fotbal přináší,“ řekl kouč Frank Lampard po utkání pro Sky Sports.

„Podívejte se mužstvo Manchesteru City a na naše. Můžeme se bavit o týmu, a o tom, jaká je naše skutečná síla. To je důvod, proč jsem před měsícem, když všichni tvrdili, že můžeme vyhrát ligu, tvrdil, že je mi jasné, že musí přijít bolestivé období přestavby kádru a sehranosti individualit,“ prohlásil Lampard a jedním dechem dodal, že klub musí vyčkat i na vývoj mladých hráčů.

Olivier Giroud (vpravo) v dresu Chelsea. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Nechci se opírat o mladé jako o výmluvu, protože si myslím, že někteří mladší hráči se skutečně dostali do popředí. Mason Mount to ukázal v druhé půli, Billy Gilmour taktéž, Callum Hudson-Odoi přišel a dal gól, takže to není jen problém mladých hráčů. Je to zkrátka realita, jak jsem dříve říkal,“ uvedl dvaačtyřicetiletý bývalý záložník.

„Máme za sebou náročné období, ale každý fotbalista ví, že momenty jako tento se stávají. Podobné výsledky jse viděli i u ostatních týmů, Manchesteru City, Liverpoolu a tak dále a byly pro ně drsné. Teď, protože jsme v podobné situaci, je to drsné pro nás, to nebudu skrývat,“ dodává. „Ale hráči a já musí příjmout ránu a reagovat. Tohle je fotbal,“ ví.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Lampardovi končí za rok a půl jeho tříletý kontrakt v klubu, řada fanoušků však začala volat po jeho konci na lavičce Blues. „Ještě před měsícem jsme odehráli šestnáct zápasů bez porážky a každý se mě ptal kdy už podepíšu novou smlouvu. Teď lidé říkají opak. Nedokážu to kontrolovat, my to nedokážeme kontrolovat. Co dokážeme kontrolovat je jen aktuální výkon a ten musíme ukázat příště proti Morecambe a Fulhamu,“ uvedl.

„Doufám, že to neznělo jako kritika hráčů. Budu prvním, kdo se dneska podívá do zrcadla. Ale když se podíváte na mužstvo, vím, že se zvedáme – ale nevím, kde aktuálně jsme. Vím, jakou práci nese být na úrovni, kterou dnes předvedl Manchester City, protože ta nese spoustu let práce, spoustu hráčů na vrcholech svých kariér, sebevědomí a charakter,“ dodává. „Je normální, že jako mužstvo po cestě zakopneme. Je to test,“ zakončil.