Květen ve znamení velkých loučení, které hvězdy odchází ze svých klubů?

Foto: bavarianfootballworks.com

Většina nejvyšších ligových soutěží napříč celou Evropou již došla do zdárného konce a nyní se naplno může rozjet letní přestupová mánie, kterou všichni s napětím očekáváme. V průběhu posledních týdnů jsme vás informovali o spekulacích, které se týkají slavných fotbalových jmen ve spojitosti s přesunem do nových působišť, nicméně ty největší bomby jsme si pro vás nechali až na tento moment. Z mistrovského Manchesteru City, který v letošní sezóně ovládl všechny domácí anglické soutěže, odchází kapitán Vincent Kompany. Aby toho nebylo málo, tak další mistrovský tým, tentokrát německý Bayern Mnichov, opouští záložníci Frank Ribéry a Arjen Robben. Co s fotbalisty bude dál? A jaké úspěchy v klubech zaznamenali?

Kompany se loučí na vrcholu a po jedenácti letech

Vincent Kompany je jasným příkladem toho, že končit se má v nejlepším. Třiatřicetiletý rodák z Belgie strávil v Manchesteru City dlouhých jedenáct let a nemohl si vybrat lepší okamžik po změnu působiště. Citizens v letošním roce po tuhém boji s Liverpoolem dokráčeli až k prvnímu místu v rámci Premiere League, mimo to také zvítězili v Anglickém či Ligovém poháru. Kompany se během svého působení v Anglii od roku 2008 neobjevil v jiném dresu.

Předtím hrával v německém Hamburku a belgickém Anderlechtu, kde s profesionálním fotbalem začínal a kam se také po této sezóně vrací. Jakou pozici bude zastávat? I nadále se bude objevovat na hřišti, mimo to se ovšem stane i trenérem týmu. Stoper se na svém oficiálním twitterovém profilu rozepsal o svých aktuálních pocitech a neskrýval dojetí plynoucí z loučení:

„Mnohokrát jsem si tento den představoval a teď se skutečně naplnil. Man City mi dal všechno. Snažil jsem se mu vrátit tolik, kolik jsem mohl.“

Největší ikony Bayernu Mnichov mění působiště

Emotivní loučení se odehrálo také v podání Franka Ribéryho a Arjena Robbena, kteří se nesmazatelně zapsali do memoárů německého giganta. Ribéry v Bayernu působil 12 let a za tu dobu získal snad všechny myslitelné trofeje. V památné sezóně 2012/2013 pomohl francouzský reprezentant ke skalpu Ligy mistrů a devětkrát se podílel na zisku bundesligového titulu.

Nizozemský záložník Arjen Robben se před angažmá v Bayernu objevil v barvách domácího Gronningenu nebo Eindhovenu, posléze přestoupil do londýnské Chelsea a dva roky působil také v Realu Madrid. Za svůj život pomohl svým klubům k zisku několika cenných trofejí. V Mnichově stejně jako Ribéry stál u prvenství v Lize mistrů a také čtyřech bundesligových titulů. O dalších fotbalových krocích obou hráčů dosud nebylo nic bližšího oznámeno, nicméně se dá očekávat, že ve svých letech (Ribérymu je 36 let, Robbenovi o rok méně) se nejspíše vrátí do mateřských klubů, kde důstojně zakončí své bohaté, profesionální kariéry.

Foto: bavarianfootballworks.com