Kuriózní situace! Fanoušci nadávají Baleovi, že chce zůstat v Realu Madrid

i Foto: en.as.com
                   

O odchodu slavného Velšana Garetha Balea z Realu Madrid se toho v posledních měsících napsalo skutečně hodně. Nakonec to vypadá, že se záložník nikam nechystá a všechno zůstane při starém. Tedy… skoro všechno. Jelikož se jeho výkony na hřišti dlouhodobě zhoršují a fanouškům Realu kvůli jeho častým prohlášením, že by rád změnil působiště, dochází trpělivost, dostáváme se tak do poměrně kuriózní situace, kdy se hráč nakonec rozhodne v klubu setrvat, ale většině příznivců tím začne ještě mnohem více ležet v žaludku. Baleův odchod si přeje nezanedbatelné množství lidí a ti se mu to nebojí říci z očí do očí, jako se tomu stalo v momentě, kdy hráč se svým luxusním vozem přijížděl na trénink. Čím ho přítomní častovali a proč Bale tak najednou obrátil?

Velké nákupy Realu měl částečně vyrušit Bale

Real Madrid byl na letošním přestupovém trhu opravdu velice aktivním hráčem. Podle odhadů předních zahraničních plátků dohromady utratil téměř neskutečných devět miliard. Hvězdy jako Eden Hazard, Luka Jovič, Militao či Rodrigo zkrátka mají svou cenu. Do zástupu posil by se navíc mohl zařadit také Paul Pogba, jehož konec v Manchesteru United je v posledních měsících také často omílaný. Zinedine Zidane společně s vedením klubu vzali přípravu na nový ročník skutečně vážně, protože pokud by se měl opakovat scénář sezóny minulé, mohlo by to mít na tradiční španělský celek fatální následky.

Real si zároveň myslel, že vysoké náklady na nákup nových hráčům alespoň částečně pokryje prodejem svých současných „zaměstnanců“. Do klubové pokladny měl výrazně přispět právě odchod zmíněného Balea, který si ovšem na poslední chvíli své kroky rozmyslel. Ostatně se zapojil také do přípravy se současnými spoluhráči. Když na tréninkový stadion přijížděl ve svém honosném Audi, dočkal se nevole madridských fanoušků, který už mají plné zuby jeho neustálých změn v názorech. Vzduchem létaly tituly jako „Nevděčník!“ a další slova, která vzhledem k jejich charakteru nechceme blíže popisovat.

Garethovi se nedaří, ale peníze mu za to jednoduše stojí

Gareth Bale se měl stát náhradou za Cristiana Ronalda, který před začátkem minulého ročníku odešel do Juventusu Turín. Očekávání do něj vložená ovšem ani zdaleka nenaplnil. Ve většině ze 40 zápasů, do nichž nastoupil, se trápil. Vstřelil pouze jedenáct branek a mnoho utkání proseděl na lavičce náhradníků. Křídelník se několikrát dočkal i pískotu domácích tribun, což mu na psychice určitě také nepřidalo.

Když pak vedení klubu oznámilo, že je Bale k mání, mnoha fanouškům se ulevilo. Ve hře byl i jeho přesun do Manchesteru United, kde mohl nahradit Paula Pogbu. Jenže on si to nakonec rozmyslel a podle mnohých to udělal z jednoho jediného důvodu – peníze! Real Madrid mu totiž poskytuje skvělé finanční podmínky až do roku 2022. Kdyby se rozhodl odejít, málokde by mu asi nabídli stejnou mzdu. Za astronomické částky je fotbalista ochotný klidně celé tři roky prosedět na lavičce náhradníků a právě proto se stal momentálně terčem nadávek.

Foto: en.as.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články