Kuriozita v Rumunsku, trenér Kluže vychytrale obešel pravidla

i Foto: newsbeezer.com
                   

Někdejší fotbalista a současný trenér rumunské Kluže si během posledního utkání play-off pořádně zavařil. Přestože mu pravidla tamní soutěže jasně přikazují poslat na hřiště alespoň dva hráče ve věku do 21 let, on přišel na způsob, jak nařízení kulantně obejít. V základní jedenáctce se sice dva mladíky skutečně objevili, nicméně jeden z nich se na trávníků příliš dlouho neohřál. Kouč jej poslal do sprch v průběhu první minuty zápasu, aby namísto něj povolal zkušenějšího fotbalistu. Dan Petrescu teď čelí kritice a nutno podotknout, že zcela oprávněně.

Zapojení mladíků se tentokrát nepovedlo

Dvaapadesátiletý Dan Petrescu musel stejně jako všichni ostatní počítat s tím, že do zápasu své Kluže nasadí alespoň dva rumunské mladíky do 21 let. To je totiž podmínkou, kterou stanovují tamní pravidla. Jenže v Rumunsku se momentálně hraje play-off, takže každý trenér logicky touží poslat na trávník jen tu nejsilnější možnou sestavu. Jak se tedy s nařízením o juniorech popasovat? Petrescu ostatním klubům v zemi ukázal, že i jasně stanovená pravidla se dají obejít.

Do základní sestavy Kluže byly v posledním zápase nominováni dva chlapci – Valentin Costache a Razvan Fico. Druhý zmíněný si tak dokonce odkroutil premiéru mezi dospělými. Bohužel na ani ale nebude vzpomínat v dobrém. Dan Petrescu jej totiž poslal do šatny po pouhých deseti sekundách, kdy došlo k prvnímu přerušení hry vinou faulu domácích. Zpětně však vyjádřil politování nad tím, že chlapci ligovou premiéru takovýmto způsobem pokazil:

„Pravidla mi nedala jinou možnost, než to udělat takto. Určitě s tím ale nejsem spokojený, shodil jsem sebevědomí mladého fotbalisty. Pro jeho budoucnost to určitě není dobré, stejně tak pro fotbal jako takový. Na druhou stranu máme na lavičce mnoho cenných hráčů, takže je pro mě těžké přijmout, že některé kvůli pravidlům nemohu nasadit.“

Petrescu si vysloužil kritiku veřejnosti i ostatních klubů

Lišácký tah Dana Petrescu, který ještě jako aktivní fotbalista nastupoval v barvách italského FC Janov či londýnské Chelsea FC, se v očích veřejnosti neshledal s pochopením. Bezprostředně poté, co tamní sportovní média sdílela video inkriminovaného momentu, zasypaly ho lidé negativními komentáři. Nespokojenost vyjádřil také prezident FC Botosami Valeriu Iftime, jenž v rozhovoru pronesl:

„Všichni ho za taková rozhodnutí musíme kritizovat. Jeho zájmem je mít co možná nejzkušenější tým, ale zároveň tím uráží pravidla, která musíme všichni dodržovat. Kluž chce získat titul za každou cenu, nicméně vydat se cestou obcházení standardů, je vážně trestuhodné.“

Foto: newsbeezer.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články