Útočník Kuchta se vrací z Ruska. Jenže nejde do Slavie. Proč dal přednost Spartě?

Útočník Jan Kuchta se vrací do české ligy. Čekali byste, že zamíří do Slavie, ze které v zimě odcházel? Chyba. Kanonýr si nečekaně plácl s největším rivalem sešívaných.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V lednu odcházel Jan Kuchta ze Slavie do Lokomotivu Moskva v pozici jednoho z nejlepších útočníků české ligy. V té době měl na kontě devět gólů a čtyři asistence (v 16 utkáních Fortuna ligy). Ruský klub tento přestup vyšel na pět milionů eur, tedy zhruba 130 milionů korun. Skvělé výkony předváděl pětadvacetiletý Kuchta i v reprezentaci. V červnových utkáních Ligy národů patřil k nejlepším hráčům národního týmu a skóroval proti Švýcarsku a Španělsku.

Do Edenu? Ne. Na Letnou!

Do Lokomotivu Moskva, kde má smlouvu do konce června 2026, se nyní Jan Kuchta nevrátí. Míří totiž na hostování do české ligy. Jenže ne do Slavie, ale do Sparty. Jakmile se naskytla možnost Honzu získat, okamžitě jsme začali jednat, protože byl v úzkém okruhu útočníků, na které jsme v posledních měsících cílili. Trenér s tímto příchodem ihned souhlasil. Posílit tým o prověřeného střelce bylo důležitým bodem v tomto přestupním období,“ řekl pro web Sparty sportovní ředitel Tomáš Rosický.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Zákulisí celé transakce odhalil na Twitteru Luděk Mádl. Když se SKS dozvěděla, že se Kuchta nechce vrátit do Ruska, nabídla mu smlouvu a Lokomotivu zpětný odkup za 5 milionů eur. Hráč si ale vybral ACS, kde údajně dostane 1,6 milionu Kč + bonusy. Měl by přijít na roční hostování za 1 milion eur s opcí. V případě jejího uplatnění ACS doplatí Lokomotivu 4 miliony eur,“ napsal šéfreportér Seznam Zprávy.

Kuchta ve Spartě? Už za ni hrál

A proč nechtěl Kuchta jít do Slavie? Podle zdrojů SportyŽivě.cz jedním z důvodů byly neshody s asistentem trenéra Slavie Zdeňkem Houšteckým. Za Spartu již nastupoval útočník v mládežnických kategoriích v letech 2010 – 2013. Nyní by měl nahradit Adama Hložka. „Důležitými atributy Honzovy hry jsou rychlost, napadání rozehrávky soupeře, kvalita v zakončení. Je v ideálním věku, vybudoval si dobrou pozici v reprezentaci, náš tým se s ním stává od první chvíle silnější,“ doplňuje Rosický.

Udělal Jan Kuchta správně, když dal před Slavií přednost Spartě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování