Kuchta na Letné zatím nezáří. V šancích mu chyběla kvalita, přiznal Priske

Přicházel jako jedna z nejnákladnějších posil v historii pražské Sparty, přesto zatím svou extratřídu nepředvedl. Trenér Brian Priske zhodnotil po Zlínu vystoupení kanonýra Jana Kuchty.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

317 minut. Tolik zatím odehrál pětadvacetiletý útočník Jan Kuchta na Letné, přesto zatím na svou premiérovou branku čeká. Po absenci způsobené disciplinárním trestem po ošklivém zákroku v utkání proti Zlínu se chtěl reprezentační kanonýr gólově uvést proti Zlínu. Jenže ani na obranu aktuálně dvanáctého celku ligy nedokázal vyzrát. Trenér Brian Priske po bezgólové remíze přiznal, že Kuchta zatím zřejmě nemá potřebnou zápasovou kondici.

Zařadil jsem ho do základní sestavy, protože jsem věřil v jeho schopnosti,“ prohlásil dánský stratég na tiskové konferenci. „Vy ho možná znáte lépe než já a pamatujete si jeho skvělé výkony například v reprezentaci. Pravdou je, že možná jeho zápasová kondice ještě není na takové úrovni po té pauze. Byl jsem přesvědčený, že to zvládne. Chtěl jsem, aby hráli vepředu s Čvančarou,“ prozradil Priske na adresu reprezentačního útočníka, jehož roční hostování z ruského Lokomotivu Moskva přijde klubovou kasu na zhruba 25 milionů korun. Půldruhého milionu korun pak stojí Spartu Kuchtův astronomický plat.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Bývalému hráči Slovanu Liberec, pražské Slavie nebo Slovácka podle nej chyběla kvalita v koncovce. „V šancích mu chyběla trocha kvality, možná štěstí na to, aby gól dal,“ dodal Dán a jedním dechem dodal, že je přesto plně spokojený s mentálním nastavením důrazného střelce. „Pro mě je důležité, že jsem viděl i v průběhu doby, kdy nemohl zasáhnout do soutěžního utkání, že je dobře nastavený v hlavě a že to chce zvládnout,“ podtrhnul.

Klíčové je však podle Priskeho nahlížet na současnou situaci jako na výzvu, věřit procesu budování kádru a posouvat hráče k lepším výkonů. „Věřím, že hráči zůstanou silní a půjdou po cestě, kterou jsme nastavili,“ uvedl. Kuchta tak zřejmě dostane další šanci již sobotu, kdy Letenští míří do Teplic, se kterými již šestkrát v řadě neztratili body. V polovině září je pak čeká tradiční utkání proti ostravskému Baníku.

Dokáže se Kuchta stát i před nevýrazné výkony nejlepším ligovým střelcem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat