Který tým má podle kouče Slavie Trpišovského nejlepší ligovou formu?

Sešívaní ještě před několika dny bojovali v předkole o Evropskou ligu, nyní se však musí soustředit i na domácí soutěž. Svěřence Jindřicha Trpišovského čeká ostravský Baník, který je podle zkušeného kouče dlouhodobě nepříjemným soupeřem.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Baník dlouhodobě patří do úzké špičky ligy. Teď posílili kádr a myslím si, že aktuálně mají možná nejlepší formu v lize, jsou ve velké pohodě. Mají velmi široký kádr. Mají zkušené hráče v defenzivě a velice rychlé hráče směrem nahoru. Je to tým, který je dlouho pohromadě a aktuálně ve skvělé formě,“ prohlásil pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Slezský klub sice na úvod soutěže prohrál v Jablonci, od té doby však jeho forma a sebevědomí jen roste. Po skalpech Zlína a Českých Budějovic porazil minulý týden i Pardubice. Baník navíc může těžit z fazony nových posil, v ostravském dresu totiž září jak útočník Ladislav Almási, tak stoper David Lischka. 

iZdroj fotografie: Reuters

„Dali jedenáct gólů a k tomu si vytvořili i spoustu dalších šancí, gólů mohlo být ještě mnohem víc. Doplnil je Lishka a Almási, který vypadá skvěle, aktuálně hraje ve vynikající formě. Jsou tam rozličné typy hráčů, takže si můžou vybrat, co zrovna potřebují,“ komentoval Trpišovský, jehož trápí četné absence jeho svěřenců. „Každý den někdo přibude, někdo odpadne. Kádr na ligu je ale široký, máme z čeho vybírat, aby byla základní sestava i náhradníci dostatečně kvalitní,” dodal.

Přesto má Baník zvýšenou šanci v Edenu po osmi letech uspět a získat alespoň bod. „Myslím, že se na to hodně těšíme. Takový zápas proti mistrovi je speciální a výjimečný a za současných okolností i hodně zajímavý pro veřejnost. My máme radost, že i nás v Edenu podpoří spousta našich fanoušků a utkání bude mít atmosféru, jak se sluší a patří,” prohlásil pro fcb.cz trenér Tomáš Galásek, který mužstvo spolu s Ondřejem Smetanou vede.

„Určitě si musíme dát pozor na útočnou sílu Slavie, hrají hodně na hraně rizika, vytahují presink a nebáli se tak hrát i v evropských pohárech. Kádr mají natolik široký kádr, že si poradí i s možnými absencemi. Věřím, že navážeme na poslední zápasy a odehrajeme na Slavii dobré utkání,” zakončil.

Zápas začíná dnes v 19:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

zdroj: fcb.cz, slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články