Krmenčík nebo Kuchta? Trenér Slavie Trpišovský promluvil o aktuální formě obou kanonýrů – SportyŽivě

Krmenčík nebo Kuchta? Trenér Slavie Trpišovský promluvil o aktuální formě obou kanonýrů

Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský před utkáním Evropské konferenční ligy proti izraelskému Makabi Hafia promluvil o formě dvou hrotových útočníků sešívaných Michaela Krmenčíka a Jana Kuchty.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Michael Krmenčík a Jan Kuchta. Osmadvacetiletý kanonýr a o čtyři roky mladší střelec patří bezpochyby mezi největší ofenzivní zbraně pražské Slavie, zároveň však jde o konkurenty na postu hrotového útočníka v týmu úřadujícího českého šampióna. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovksý nyní promluvil o formě obou členů širší reprezentační nominace a jejich nasazování ve dnešním utkání proti izraelské Haifě.
Z mého pohledu Honzovi Kuchtovi poslední zápasy úplně nevyšly. Na druhou stranu mu tým nepřipravil servis, ze kterého by profitoval. Takže jsme to spolu hodně řešili. Věřím, že mu tým pomůže, ale on pomůže i týmu,“ prohlásil Trpišovský, který zároveň odtajnil jednu z herních variant. „Myslím, že jeden z nich začne čtvrteční zápas, druhý ho dohraje a v neděli se to otočí. Chtěli bychom toho využít,“ doplňuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Michaelovi to teď padalo hodně na tréninku, vypadal skvěle,“ pokračuje na adresu osmadvacetiletého útočníka, který je kmenovým hráčem belgického Club Bruggy. „Pohráváme si i s typologií těch zápasů a s typologií soupeřů, kteří nás čekají. Je možné, že se v jednom zápase objeví i společně na hřišti. Honza hrál velice dobře, startoval ty zápasy a pokud nehrál, tak se nám ten zápas úplně nedařil,“ pokračuje.

Možná budou hrát společně, tuší Trpišovský

Snažíme se to dělat tak, abychom hráče po prvním neúspěchu podrželi, protože není možné měnit hráče po jednom zápase, co se mu nepovede. Snažím se to brát z té druhé strany. Jsem rád, že při zranění Standy Tecla máme dva typologicky odlišné útočníky. Je možné, že se v těch zápasech protočí a je možné, že v jednom z nich budou hrát společně,“ zakončil s tím, že věří v produktivitu obou útočných es také dnes proti Haifě.

Utkání, hrané v pražském Edenu, je na programu od 21:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice Sport 1.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně