Krmenčík míří na hostování do Slavie. Tvrdík prozradil, za jakých okolností v Edenu zůstane natrvalo

i zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia hlásí výraznou posilu. Podle šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka je téměř dokončen přestup kanonýra Michaela Krmenčíka z belgického Club Bruggy. Osmadvacetiletý útočník by měl v Edenu rok hostovat, v případě postupu do základní skupiny Ligy mistrů zůstane v Edenu natrvalo.

„Noc byla dlouhá, jednání pokračovala celé dopoledne, v tuto chvíli zde ještě, k mé lítosti, Michaela Krmenčíka představit nemůžeme, ale řekl bych, že přestup je dokončen z 90%. Jsme dohodnuti s klubem z Brugg na formě jeho přestupu, ve Slavii Praha bude na ročním hostování s povinnou opcí v případě, že Slavie letos postoupí do Ligy mistrů,“ prohlásil na tiskové konferenci Tvrdík.

Do Brugg míří 2,5 milionů euro

Možná přestupová částka by se podle šéfa Slavie něj měla pohybovat okolo 65 milionů korun. „Jsme dohodnuti i na přestupové částce, která v případě, že klub postoupí do Ligy mistrů bude 2,5 milionů euro. V tuto chvíli zbývají poslední detaily smluvních vztahů mezi kluby, mezi námi a hráčem, podmínky jsou dohodnuty a zbývá zdravotní prohlídka hráče,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Pevně doufám, že přestup dotáhneme, pokud ne zítra, tak do pátku tohoto týdne. Máme z toho velkou radost, byla to pro naše trenéry klíčová posila tohoto přestupního období,“ dodal. Na novou posilu se těší i trenér sešívaných Jindřich Trpišovský, podle něhož je bývalý hráč Viktorie Plzeň, Baníku Ostrava nebo PAOK Soluň v ideálním fotbalovém věku.

„V době jeho největšího sportovního rozkvětu ho zasáhlo těžké zranění, pak odešel do zahraničí, kde se to první angažmá nevyvíjelo podle jeho představ. Myslím si, že by se mohl dostat v případě svého pozitivního přístupu ještě na vyšší výkonnost. A podle toho, jak jsem viděl některé jeho zápasy v Bruggách, i na vyšší kondiční připravenost,“ míní Trpišovský.

iZdroj fotografie: Reuters

„Jak jsem poznal, tak i v osobní rovině má všechno v pořádku. Myslím si, že má před sebou nejlepší roky kariéry. Ofenzivní hráči ty nejlepší roky prožívají ve věku nad 27 let kdy vyzrávají, to vidíme v Evropě i tady,“ nastínil Trpišovský, podle něhož Krmenčík zatím nenaplnil svůj potenciál. „Nyní má ideální rozpoložení, zkušenosti z Česka i ze zahraničí, rodinu, děti a věřím tomu, že je schopen dát fotbalu úplně všechno a dotknout se svého stropu,“ zakončil.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný