Krmenčík dostal pěstí od protihráče a k tomu vyfasoval od disciplinárky pořádný flastr. Navíc musí zaplatit 10 milionů rupií

Útočník Michael Krmenčík dostal pěstí od protihráče a od fotbalu si na pořádnou chvíli odpočine. Nemůže za to zranění, ale trest za plivnutí na protihráče.

i Zdroj fotografie: Persija Jakarta
                   

Jen co se indonéská fotbalová liga rozběhla po dvouměsíčním přerušení, přinesla první skandál. A jednu z hlavních rolí sehrál Michael Krmenčík. Útočník Persije Jakarta se v utkání proti Borneu poškorpil s kapitánem Diegem Michielsem. Dvaatřicetiletý obránce zhruba deset minut před koncem na českého hráče plivl, což mu Krmenčík oplatil stejnou měrou.

Nejdřív rána do zubů, potom do týla

Michielsovi, který až do dvaceti hrál v Nizozemsku, se zásah mezi oči ani trochu nelíbil a protihráči vrazil jednu do zubů. Po ošetření si hlavní rozhodčí vyslechl radu asistenta, který vše viděl. Resumé? Žlutá pro Krmenčíka a červená pro Michielse. Bývalý hráč Plzně, Slavie nebo Brugg poté utrousil komentář směrem vyloučenému. Těžko spekulovat o jazykové vybavenosti českého reprezentanta, Diego Michiels mu ale evidentně rozuměl velmi dobře. Otočený Krmenčík dostal pěstí do hlavy a zápas poté nedohrál.

Disciplinární komise neměla s hříšníky slitování. Nizozemec indonéským občanstvím si nezahraje osm zápasů a zaplatit navíc musí pokutu 10 milionů rupií. Krmenčík dostal pěstí, přesto nedopadl o mnoho lépe. Také dostal pokutu 10 milionů rupií, což je v přepočtu necelých 15 tisíc korun. A stopka? Útočníkovi zastavila disciplinárka činnost na šest utkání.

Měl Michael Krmenčík dostat vyšší trest?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články