Kritika trenéra se nevyplácí, Václav Pilař míří do B týmu

Foto: sg.news.yahoo.com

Uvnitř prvoligového týmu Sigma Olomouc to pořádně vře. Fotbalista Václav Pilař si v nedávném rozhovoru pro deník Sport pustil pusu na špacír a poměrně ostře kritizoval trenéra Radoslava Látala. Reakce vedení na sebe nenechala dlouho čekat. Záložník byl přesunut do rezervního týmu a začíná se spekulovat, že si během zimní pauzy bude muset najít nové angažmá, protože moravský klub už o něj nestojí. Ostatně i sám hráč připustil, že pod tímto koučem již nechce nadále působit. Jak celá kauza nakonec dopadne?

Pilař s přeřazením do B týmu víceméně počítal

Troufneme si tvrdit, že jednatřicetiletý fotbalista Václav Pilař se v rozhovoru pro deník Sport rozvášnil schválně. Kritikou nešetřil zejména na adresu trenéra Sigmy Olomouc Radoslava Látala, který předtím pronesl, že Pilař znovu bojuje se zdravotními komplikacemi a proto nehraje:

„Nechci na nikoho plivat, ale řeknu to na rovinu. Jsem zcela zdráv. Takže to, co řekl pan Látal, tak úplně není pravda. V týdnu před zápasem se Slavií jsem měl normálně absolvoval, kde jsem dostal koňara. Přesto jsem v úterý udělal posilovnu. Středu jsem vynechal, ve čtvrtek a v pátek už jsem zase trénoval a v sobotu byl normálně připravený na zápas. Teď se cítím úplně skvěle, za poslední půlrok jsem odehrál 15 zápasů.“

Pilař dále zdůraznil, že v Olomouci byl během posledního půl roku spokojený, ale s příchodem nového kouče se nedokázal vyrovnat. Právě proto přistoupil ke kritice, která jej posléze stála místo v A týmu. Klub veřejnosti sdělil, že tím záložník hrubě porušil podmínky Ligové profesionální smlouvy a proto se dospělo k tomuto radikálnímu opatření. Záležitost je tímto uzavřená a další veřejná prohlášení prý očekávat nemáme.

Tři kola před koncem podzimní části je tedy na Slunce jasné, že Václav Pilař na Hané definitivně skončil a bude se muset porozhlédnout po novém zaměstnání. Nutno podotknout, že k tomu by nakonec stejně došlo, protože v létě roku 2020 mu vyprší smlouva. Co bude se šikovným fotbalistou dál? To je zatím ve hvězdách. Každopádně se dostal do formy a zájemci se určitě jen poženou.

Nespokojený není jen Pilař, problémy bují v celém týmu

Sobotní šlágr kola mezi Olomoucí a pražskou Slavií neovlivnil ani devětatřicetiletý brankář Miloš Buchta, který stejně jako Pilař neskrýval rozčarování:

„Byl jsem překvapený, že jsem neviděl své jméno v nominaci na zápas. Jsem zdravý, ráno jsem měl normální plnohodnotný trénink, počítal jsem s tím, že podzim normálně dochytám.“

Co se to uvnitř Sigmy děje? Blíží se snad revoluce, po které u týmu zůstane buď trenér a nebo současní hráči? O průběhu této kauzy vás samozřejmě budeme i nadále informovat.

Foto: sg.news.yahoo.com