Křetínský otevřeně promluvil o konci Rosického a frustraci. Opřel se také do fanoušků. Prodá Spartu?

Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský se ohlédl za uplynulou sezónou. Rozebral neúspěchy, vyjádřil se k budoucnosti Tomáše Rosického a vysvětlil svou roli v řízení klubu. Opřel se také do části fanoušků Letenských. Co mu tolik vadilo?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ke spokojenosti mají na Letné po letošní sezóně daleko. Sparta skončila v lize třetí, na trofej nedosáhla ani v MOL Cupu a předváděná hra také fanoušky zdaleka neuspokojila. „Mými aktuálními pocity jsou obrovské zklamání a frustrace. Do jarní části jsme vstupovali ve velmi přijatelné pozici a s jasnými cíli. Vývoj jara byl o to větším zklamáním. Porazili jsme se sami,“ ohlédl se za uplynulým ročníkem v rozhovoru pro klubový web majitel Sparty Daniel Křetínský.

Zkušení hráči vypadli ze sestavy

Kde vidí příčiny neúspěchů? „Co mohu říci je, že se rozpadla logika složení našeho týmu. V týmu jsme měli zkušené hráče se zahraniční i reprezentační zkušeností, kolem kterých měli hrát naši mladí hráči, kteří prokázali kvalitu. Ze zdravotních důvodů či pro ztrátu formy nám generace zkušených hráčů, o které se tým měl v těžkých zápasech opírat, z většiny vypadla ze sestavy,“ vysvětlil svůj pohled Křetínský, který jako jednu z mála pozitivních věcí bere, že se do áčka dokázali prosadit mladí hráči.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Křetínský: Fanoušci nepomohli

Zároveň se také opřel do fanoušků. „Naši fanoušci v závěru ligové soutěže, například při zápase se Slováckem v nadstavbě, taky nepomohli. Měli jsme na hřišti několik debutantů pod dvacet let, přesto část fanoušků na Letné pískala a skandovala „Bojujte za Spartu“. Místo podpory mladým vytvořili někteří fanoušci atmosféru drtivého tlaku, který by dával smysl, pokud by hráli zkušení hráči. Absolutně chápu jejich zklamání a zlost, ale konec sezóny se v tomto ohledu nepovedl ani jim. Místo jednoty jsme se rozložili,“ mrzí majitele letenského klubu.

Konec Rosického? Ani náhodou

Řada příznivců Sparty volala v závěru sezóny po odvolání Tomáše Rosického. Skončí v pozici sportovního ředitele? Tomáš rezignaci nabídl, představenstvo ji odmítlo. Já osobně jsem byl striktně proti tomu, aby odešel. Tomáš není příčinou problému, ale naopak bude jeho řešením. Absolutně nesouhlasím s protesty fanoušků proti němu. Pokud chtějí fanoušci někomu nadávat, ať nadávají mně, že jsem Tomáše do této role prosadil,“ poznamenal Křetínský.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Majitel Sparty prozradil také, jaká je jeho role v řízení klubu. Já jsem předsedou představenstva a mám právo schvalovat klíčové otázky života klubu. Včetně významných přestupů, nebo volby trenéra A-týmu. V tomto máme s Františkem (Čuprem – generálním ředitelem – pozn. red.) stejnou roli, ale rozhodně za tato schválení nesu větší díl odpovědnosti já, protože jsem ve Spartě mnohem déle a mám větší zkušenost. Ale jak vidíte, byla k ničemu,“ má jasno jeden z nejbohatších Čechů.

Sparta tu není od toho, aby byla třetí

Křetínský v průběhu sezóny koupil podíl ve West Hamu United. Znamená to snad, že hodlá Spartu prodat? „V žádném případě ne,“ vyvrátil tuto myšlenku a vrátil se ještě k hodnocení výsledků pražského klubu.

„Podobná sezóna se nesmí opakovat. Sparta tu není od toho, aby byla v lize třetí a hrála kvalifikaci Konferenční ligy. Slušným a věrným fanouškům, kterých je naprostá většina, bych se chtěl za tuto sezónu osobně omluvit. Vím, jak Vám bylo a jak těžké je v posledních letech být sparťanem a počítat tituly Plzně a Slavie. Slibuji, že opakování vývoje tohoto jara nedopustíme,“ uzavřel Daniel Křetínský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura