Krejčí po prohře s Rapidem: Nepřekvapili nás. Dopustili jsme se základní chyby

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Vstřelil svou první branku v nové sezóně, ani ta však k vítězství nepomohla. Defenzivní záložník pražské Sparty Ladislav Krejčí mladší sice slavil gól již po třech minutách na hřišti, ze souboje proti Rapidu Vídeň si však mimo krvavý šrám odváží i prohru.

Dvaadvacetiletý Krejčí otevřel skóre již několik desítek sekund po hvizdu, kdy si naskočil na centr Bořka Dočkala a hlavou k tyči zakončil. Přesto podle něj rychlý gól nebyl taktickým záměrem. „Měli jsme záměr dát gól kdykoliv. Připravoval jsem se na to tak, abych podobné situace proměnil. V těchto situacích si momentálně věřím,“ prohlásil pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters

„Byl jsem připravený. Jsem rád, že to tam padlo. Žádné taktické záměry, že bychom chtěli dát gól v prvních pěti minutách tam nebyly,“ dodal. Přesto Letenští ve druhém poločase dvakrát kapitulovali, obrat během sedmi minut zařídil kanonýr Knasmüllnera. Lepší výchozí pozici do odvety tak má rakouský celek, který podle Krejčího využil několika zaváhání ve sparťanské defenzivě.

„Bohužel tam byly tři situace, kdy jsme se špatně vytočili u pressingu. Pustili jsme soupeře až k našemu vápnu. Tam jsme to potom nedohráli. To byla základní chyba. Dopustili jsme se jí víckrát a Rapid toho využil,“ dodal pro sparta.cz odchovanec brněnského fotbalu, kterého herní plán Rapidu nepřekvapil.

iZdroj fotografie: Reuters

„Náš realizační tým nám dal velice dobré informace. Všechno, co jsme si říkali, tam bylo. Hráli velice kvalitní fotbal. Dobře drželi míč a byli silní v ofenzivní části. To jsme věděli. Tím nás nepřekvapili. Jen se to potvrdilo. My jsem na konci také ukázali, že s nimi dokážeme hrát. To si musíme odnést do domácího utkání, abychom z dvojutkání vyšli vítězně,“ dodal.

„My si zápas vyhodnotíme, abychom to viděli z vyššího pohledu. Nebudou mít důvod měnit svou hru. O to víc se na to musíme připravit. Musíme najít skuliny, kterých můžeme využít a odpíchnout se ze situací, které nám vycházely. V domácím zápase nás poženou naši fanoušci. To nám doufám také napomůže a půjdeme si za tím, co si všichni přejeme,“ zakončil před odvetou, která je na programu příští středu, pro klubový web.

Zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný