Kouč Trpišovský promluvil o přestupových nabídkách. Kdo má zájem o Bořila, Olayinku nebo Zimu?

Pražskou Slavii možná čeká velký exodus. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci otevřeně promluvil o přestupových nabídkách i tvorbě kádru.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Třicetiletý kapitán sešívaných Jan Bořil nabídku řeckého PAOK Soluň odmítnul, naopak Petar Musa zamířil na hostování s opcí do portugalské Boavisty. „Zájem o Honzu Bořila byl, ale po strategické dohodě jsme se shodli, že tým ho potřebuje. On by si to za výkony a služby, které tady odvedl, zasloužil. Vedli jsme dohromady diskuzi, která vyústila v to, že Honza zůstává,” pokračuje Trpišovský.

„Přestupní období končí 8. září, což je ještě dlouhá doba. Jisté je jen hostování Petara Musy. Chceme samozřejmě soupisku zeštíhlit. Probíhají jednání okolo nejmenovaných hráčů. Až se kluby mezi sebou domluví, tak to třeba bude ovlivňovat osud i jiných hráčů,” dodal pětačtyřicetiletý kouč, který krátce postrádal i nigérijského kanonýra Petera Olayinku. Z přestupu pětadvacetiletého útočníka však nakonec sešlo, podle iSport.cz neprošel zdravotní prohlídkou.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Peter Olayinka měl nabídku z Kodaně, kam odletěl, proto neodletěl s námi. Během dne jsem ale dostal informaci, že se večer připojí zpátky k týmu, protože jednání padla. Chybí nám hodně křídelních hráčů, takže s ním pro zítřejší zápas počítáme,” dodal Trpišovský. Ten zároveň počítá i s odchody některých členů širšího kádru. „O Micka van Burena je zájem ze Slovanu Bratislava, o Laca Takácse panuje zájem spousty klubů od nás i ze zahraničí,” míní.

„My čekáme na to, kdy se kluby domluví, proto ještě někteří hráči neodešli. V nejbližších dnech se to ale může změnit. Čekáme, kdo odejde na transfer a podle toho se bude dotvářet kádr,” doplnil. Na radaru velkoklubů je i teprve dvacetiletý stoper David Zima, kterého chce získat zejména italské FC Turín. Sešívaní aktuálně čekají na oficiální nabídku.

iZdroj fotografie: Reuters

„Na poslední zápasy Davida se jezdilo koukat hodně skautů z různých klubů. Byli i na posledním zápase s Legií. Turín je jedním z klubů, který na zápase byl. Jednání probíhají mezi kluby a agenty, ale není to jen s tímhle klubem,” prozradil Trpišovský, podle kterého je v přestupovém kolotoči stěžejní zejména mentální příprava hráčů. „Samozřejmě by bylo jednodušší, kdyby to bylo bez toho. Vždycky vítám konec přestupního termínu, protože pak mají kluci klid,” prohlásil.

„Není to ideální, ale šumům a spekulacím nezamezíme, ať už z tisku, nebo od agentů. To se týká i našich soupeřů a ostatních klubů. Každý, kdo to hrál, tak ví, že pokud se má rozhodovat o jeho budoucnosti, která znamená životní změnu, pak hráč v hlavě řeší co by kdyby. Na hřišti v zápase to pak neřeší, ale těžko se zapomíná na budoucnost,” zakončil.

zdroj: transfermarkt.com, slavia.cz, isport.cz, TK SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní