Kouč Trpišovský promluvil o návratu opor do základní sestavy. Kdy se vrátí Bořil, Kúdela nebo Takács? – SportyŽivě

Kouč Trpišovský promluvil o návratu opor do základní sestavy. Kdy se vrátí Bořil, Kúdela nebo Takács?

Marodka. Právě tento výraz je v posledních týdnech skloňován ve spojitosti s pražskou Slavií nejvíce. Kouč Jindřich Trpišovský nyní promluvil o predikcích návratu důležitých hráčů na trávníky.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Po středečním utkání v Olomouci se spekuluje zejména o zdravotním stavu nigérijského útočníka Petera Olayinky, který musel nuceně po dvaceti minutách hry opustit hřiště. „Peter dostal dva údery do stejného místa, se kterým měl problém v létě. Ten druhý byl hodně bolestivý a znemožnil mu pokračovat v zápase, v jakém stavu bude, uvidíme až po vyšetření,“ komentoval jeho zdravotní stav Trpišovský.
Byl to pro nás v posledních zápasech jeden z pilířů sestavy, když jsem si dělal součet startů za Slavii z hráčů, kteří nastoupili, tak Peter je nejzkušenější hráč. To, že má z aktuální sestavy nejvíce startů ve Slavii, hovoří samo za sebe. Jeho případná ztráta by pro nás byl velký problém,“ doplňuje Trpišovský, který zároveň nastínil možné termíny návratu dalších zraněných hráčů.


iZdroj fotografie: Reuters

Podle Trpišovského je návrat třicetiletého kapitána mužstva v nedohlednu. „U Honzy Bořila je to záležitost minimálně na čtvrt roku. Budeme rádi, když vůbec zasáhne do jarní části,“ míní. Mimo hru bude nadále také čtyřiatřicetiletý stoper Ondřej Kúdela jehož trápí poranění kotníku. „U Kudyho si to netroufám odhadnout, má specifické zranění, které se postupně lepší,“ uvedl.

Je tam příslib, že Ondřej Kúdela a Tomáš Holeš se vrátí zhruba za čtrnáct dní. To platí v tuhle chvíli, ale je možné, že po zatížení nebo případném zhoršení otoku se to změní. Ta zranění byla hodně vážná a nejhorší by bylo, kdyby se jim to potom obnovilo. Jsou to svalová zranění, Tomáš to má ze zápasu na Spartě, Ondra ze zápasu v Karviné. Ty absence jsou dlouhodobé,“ doplnil.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jedinou radostí pro sešívané fanoušky tak může být návrat záložníka Ladislava Takácse, který se již zapojil do tréninku. „Jediný, kdo má reálnou šanci stihnout nedělní zápas s Plzní je Laco Takács,“ pokračuje Trpišovský. „Laco asi jako jediný má šanci se objevit v nedělní nominaci, u ostatních je to velmi nepravděpodobné,“ zakončil. Sešívaní si tak v utkání proti plzeňské Viktorii musí poradit s podobnou sestavou s jakou nejtěsnějším možným rozdílem porazili olomouckou Sigmu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně