Kouč Trpišovský před šlágrem s Plzní promluvil. Kdo bude moci po zranění nastoupit? – SportyŽivě

Kouč Trpišovský před šlágrem s Plzní promluvil. Kdo bude moci po zranění nastoupit?

Souboj, který může napovědět kdo se stane zimním mistrem. Pražská Slavia v Edenu přivítá aktuálně vedoucí Viktorii Plzeň, na kterou v současné době ztrácí čtyři body.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Hlavní hrozbou sešívaných je ustálená obrana plzeňské Viktorie. Ta ve dvanácti utkáních inkasovala pouze osmkrát. Západočeši navíc osmkrát zvítězila v zápase o jednu branku a osm branek má na svém kontě nejlepší střelec Plzně Jean-David Beauguel. I proto bude podle trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského nedělní soupeř velkou hrozbou. „Je to hodně sehraný tým, někteří hráči tam jsou už hodně sezon,“ prohlásil pro klubový web.
Opírají se o dobré mentální rozpoložení, je vidět, že jsou v pohodě. Je tam hodně vítězných typů a daří se jim zvládat zápasy, protože nedostávají moc gólů a vždycky nějakou branku dají, díky velice produktivnímu Beauguelovi. Málokdy dostávají góly,“ zhodnocuje pětačtyřicetiletý trenér, kterého na úvod sezóny trápila zejména široká marodka a ztráta formy opor. Po zranění se nyní vrací do zápasového rytmu záložník Ladislav Takács, ostatní absentovaní však podle jeho slov zápas nestihnou.


iZdroj fotografie: Reuters

Laco je v plném tréninku, to pokračuje, je způsobilý být v nominaci a třeba zasáhnout na část utkání. Jsou tam drobné problémy jako třeba Peter Olayinka, který musel odstoupit ze zápasu s Olomoucí. V pátek netrénovali i někteří hráči, kteří dohrávali s problémem, takže uvidíme směrem k neděli. Bohužel asi nikdo z dlouhodobě zraněných zápas nestihne, u jednoho je docela reálná naděje, že bude k dispozici na čtvrteční zápas proti Haifě,“ podtrhnul pro klubový web.

Slavia spoléhá na fanoušky

Sešívaní tak spoléhají zejména na pomoc fanoušků, kteří se chystají do Edenu již podruhé v týdnu. Právě červenobílí navíc vedou v průměrné návštěvnosti utkání, na stadion jich obvykle zavítá téměř jedenáct a půl tisíce. Utkání druhé Sparty navštíví průměrně o tři tisíce fanoušků méně. „Klukům to teď fakt pomáhá, protože spousta z nich začíná a nemá ani komplet první sezonu ve Slavii. Je pro ně strašně důležité, aby je lidi podporovali,“ doplňuje Trpišovský.


iZdroj fotografie: Reuters

Když je domácí kulisa, tak ty výkony jsou mnohem lepší než ve venkovních zápasech. To je to, co nám v téhle situaci pomáhá. Kluci cítí, že lidi za nimi stojí a hodně je podporují. To je pro nás důležité. Ve vzájemných zápasech tu byla vždycky skvělá atmosféra a byl to velký bonus pro nás. Týmu teď nejvíc pomáhá důvěra. Fanoušci jsou hnacím motorem, hodně se na neděli těšíme,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha, CSFotbal
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně