Kouč Sparty Vrba před Rangers promluvil o marodce, vítězném receptu a kontroverzích – SportyŽivě

Kouč Sparty Vrba před Rangers promluvil o marodce, vítězném receptu a kontroverzích

Velká zkouška na evropské úrovni čeká trenéra Sparty Pavla Vrbu. Jeho svěřenci před dvěma týdny proti dánském Brondby jen remizovali, nyní by rádi získali plný počet bodů. V cestě jim však budou stát skotští Rangers.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Skotský celek se vrací do Prahy po půlroce, kdy odehrál neslavný dvojzápas proti pražské Slavii. Sám Vrba však přiznává, že dlouho diskutované utkání, na které reagovala také disciplinární komise UEFA, nesledoval. „Já se vám přiznám, že jsem se na ty zápasy vůbec nedíval. Je to dlouhá doba. Já jsem se díval na utkání, která hráli teď. Mě zajímá momentální stav soupeře,“ prohlásil na tiskové konferenci.
Jak jsem řekl, zápas Slavie jsem neviděl a co bylo před půl rokem, je dávno pryč. Obě mužstva budou chtít hrát zajímavý fotbal pro diváky, i když půjde jen o dětské diváky. Doufám, že to tak bude a že se bude hrát kvalitní fotbal. Věřím, že se soupeř bude chtít předvést v co nejlepším světle a že to bude kvalitní fotbal,“ míní Vrba, který bude muset postrádat v zítřejším zápase hned několik opor.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Do zápasu nenastoupí ani jeden z Ladislavů Krejčích, mimo hru je navíc i Casper Højer nebo Filip Souček. „Zdravotní stav mužstva se mění. Někteří hráči, kteří nemohli hrát, už trénují. Problém jsou oba Krejčí. Jeden má problémy s krví, druhý měl natažený stehenní sval. Højer má urvanou achilovku. Souček se zranil v posledním zápase ve Zlíně, natrhl si postranní kolenní vaz. Tihle čtyři nebudou určitě. U ostatních hráčů je pravděpodobné, že překvapíme a budou v nominaci,“ uvedl pro novináře.

Cíl však podle Vrby zůstává jasný a to postup do jarní části soutěže. „Já jsem jasně řekl, že chci postoupit ze skupiny. Pokud se mi to nepovede, budu zklamaný,“ přiznal rázně. Pomoci by mohla i zkušenost s dalším z výzamných skotských celků, Letenští totiž v loňském ročníku narazili na Celtic Glasgow. Ten jasně rozdrtili, podle stopera Ondřeje Čelůstky však není radno usínat na vavřínech.


iZdroj fotografie: Reuters

Co se týká zápasů proti Celticu, ty se nám výsledkově velmi povedly, nad očekávání. Rok je ale ve fotbale velká doba. Každý zápas je ale jiný a my nesmíme usnout na vavřínech a uchlácholit se, že nám to proti Skotům jde. Bude to zápas, který nás bude stát hodně sil. Nebude to zítra jednoduché. Budeme se muset nachystat se vším všudy,“ dodal na tiskové konferenci.

Utkání startuje již zítra od 18:45 a přímým přenosem jej vysílá Sport 1.

Zdroj: AC Sparta Praha, Transfermarkt, TK

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 316 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit