Kouč Sparty Vrba po vítězství v Karviné promluvil o důležitosti Pulkraba a Bolkově minele. Co podle něj jeho svěřencům chybí?

Pražská Sparta potvrdila výsledkový vzestup vítězstvím v Karviné. V Těšínském Slezsku se přesto místy trápila a k výhře ji posunul až střídající Matěj Pulkrab.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Svěřenci Pavla Vrby v minulém ligovém kole zvítězili na půdě Slovanu Liberec a dali tak zapomenout na předešlé neúspěchy. Sparta chtěla svou zlepšující se formu potvrdit také proti poslední Karviné, přesto fanoušci museli na úvodní branku čekat téměř hodinu hry. Po přihrávce hostujícího Adama Hložka se ocitnul sám před bránou střídající Matěj Pulkrab, který zmateného brankáře Petra Bolka zastihnul nepřipraveného.

Zkušený gólman totiž ještě před dohráním situace vyhuboval svým obráncům a jeho špatná koncentrace tak pomohla Spartě k úvodnímu gólu. Celou situaci po utkání okomentoval také trenér Pavel Vrba. „To se musíte zeptat pana Bolka. Já nedokážu posuzovat, co viděl nebo neviděl. Možná si myslel, že jde balon do outu a nereagoval,“ tuší sedmapadesátiletý stratég, jehož svěřenci přidali v 76. minutě pojišťující branku.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po přihrávce Matěje Pulkraba vypálil z hranice pokutového území Lukáš Haraslín a poslal letenské do dvoubrankového vedení. Přesto o minutu později dokázala Karviná snížit, po lobu se prosadil Vlasiy Sinyavskiy. Domácí se však již na nic víc nezmohli a tři body tak míří do Prahy. Kouč Pavel Vrba po utkání chválil zejména Matěje Pulkraba, který gólem a asistencí fakticky rozhodnul utkání.

My jsme věřili, že Pulkrab nám zase pomůže, jak už se to stalo několikrát. Je to momentálně náš žolík. Asi s tím není moc spokojený, připadá mi ale, že je pro nás strašně důležitý v průběhu utkání. Má sílu a čerstvost a dokáže nám tím strašně moc pomoct. Když nastupoval od začátku, tak se nikdy neprosazoval tak, jak se prosazuje, když nastupuje na posledních 30 až 35 minut. Oživí to, je důsledný a tím nám strašně pomáhá,“ uvedl Vrba.

iZdroj fotografie: Reuters

Přesto podle něj chybí jeho svěřencům v posledních utkáních sebevědomí, což se projevuje na individuálních schopnostech. „To, co chceme hrát, je jasně dané. Potom ve finální fázi rozhodují individuální schopnosti. I to, že se někdo trefí z dvaceti metrů do šibenice nebo obejde dva hráče a tím uvolní dva naše hráče. To nám chybí. My nadstavbovou věc nedokážeme dohrát a být ve finální fázi dostatečně důrazní,“ pokračuje.

Je to neefektivní, štve Vrbu

Podle Vrby navíc chybí dostatečná podpora ofenzivy ze strany některých hráčů. „V některých fázích tam nemáme dostatečný počet hráčů. V prvním poločase tam dvakrát letěl míč na zadní tyč a tam ani noha. Je hezké, že kombinujeme, držíme balon, jsme v tom silní, protože tam máme hráče, kteří to dokáží. Mně ale chybí finální fáze, kterou nemáme, i když si vytvoříme tlak. Je to neefektivní,“ zakončil zkušený stratég.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka