Kouč Sparty Vrba po Rangers promluvil o výkonech Panáka, Minčeva a budoucnosti Bořka Dočkala – SportyŽivě

Kouč Sparty Vrba po Rangers promluvil o výkonech Panáka, Minčeva a budoucnosti Bořka Dočkala

Jediný gól z kopačky stopera Dávida Hancka stačil pražské Spartě k prvnímu vítězství v letošním ročníku Evropské ligy. Letenští proti skotským Rangers předvedli konzistentní výkon a trenér Pavel Vrba po utkání své svěřence chválil.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Jediný gól zápasu padl ve 27. minutě, kdy si na rohový kop Jakuba Peška naskočil obránce Dávid Hancko a zhruba deset tisícovek dětských fanoušků na Letné mohlo slavit. „Pro nás je to hodně důležitý zápas. Chceme postoupit do jarní fáze soutěže. Čtyři body z prvních dvou zápasů, to je velmi dobrý krok. Víme, že to zatím ještě nestačí. Pro mě byl ten dnešní zápas strašně důležitý a jsem rád, že jsme to zvládli,“ prohlásil po utkání pro klubový web Vrba.
Ten ocenil zejména stabilní a konzistentní výkon svých svěřenců, kteří na rozdíl od utkáních v domácí soutěži přestřelku nedovolili. „Myslím, že hrát Evropskou ligu a ligu je trochu rozdíl. Jsem rád, že jsme to uhráli velmi disciplinovaně. Trochu mě mrzí, že jsme na začátku druhého poločasu nedali pojišťovací gól. Měli jsme minimálně tři zajímavé brejkové situace, které jsme prostě neproměnili. Přesto chci říct, že dnešní vítězství je pro nás strašně důležité,“ uvedl.


iZdroj fotografie: Reuters

Skvělý výkon předváděl také stoper Filip Panák, který se podle Vrby stává po dlouhém zranění důležitým stavebním kamenem mužstva. „On obstál proto, že výkonnost potvrzuje. Není to pro mě žádné překvapení. Je to ukázka toho, že Filip hraje velice dobře. Ze zdravotních problémů se dostal a já jsem rád, že mu drží zdraví a že nám může pomoct. Hrál velice dobře,“ míní.

V základní sestavě se nečekaně objevil mladý bulharský talent Martin Minčev, jehož úkolem bylo zejména zvýšení rychlosti v soubojích. „My jsme vsadili na Minčeva proto, že si myslím, že je schopen v rychlostních a soubojových věcech obranu potrápit. My jsme přesvědčení, o tom, že kvalitu má a že nám to vrátí třeba v příštím zápase. Jsem přesvědčený o tom, že to jsou hráči, kteří nám v budoucnu mohou pomoct,“ doufá Vrba.


iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na závěrečné minuty pak do utkání naskočil i dlouho zraněný středopolař Bořek Dočkal. „My jsme se před zápasem bavili, jak se cítí. Sám řekl, že to ještě není stoprocentní. Ne co se týká zdravotního stavu, ale kondice a připravenosti na utkání. Proto nenastoupil na delší časový úsek. Myslím, že už je jen otázkou času, kdy nám pomůže delší část zápasu než dneska,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 788 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit