Kouč Sparty Vrba po prodloužení smlouvy promluvil o fanoušcích, ofenzivě i aktuální pozici v tabulce

Další rok a půl. Kouč pražské Sparty Pavel Vrba prodloužil smlouvu, která mu měla vypršet již v létě, a na Letné bude pokračovat až do léta 2023.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Od února loňského roku odkoučoval na lavičce pražské Sparty 55 utkání, přičemž ve třiatřiceti případech slavil vítězství, v sedmi si připsal remízu a zažil i jedenáct porážek. Osmapadesátiletý stratég Pavel Vrba nyní prodloužil svůj kontrakt na Letné, kde si pojistili jeho služby až do léta 2023. Bývalý kouč národního týmu nebo Viktorie Plzeň nyní v rozhovoru pro sparťanskou televizi promluvil o svých pocitech.

Celý rok tady ve Spartě se cítím velmi dobře, proto jsem smlouvu prodloužil. Klub má strategii, věřím, že na jaře se nám toho hodně podaří. A že budeme v létě spokojení,“ prohlásil v rozhovoru pro Sparta TV. „Moje jediná podmínka byla, aby se klub domluvil s realizačním týmem. Bylo pro mě podstatné, jací lidé kolem mě zůstanou. Vzhledem k tomu, že všichni smlouvu taky prodloužili, tak nebyl žádný problém,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Všichni vidíme, že v klubu vše funguje, a tak jsme byli rádi, že Sparta s touto nabídkou přišla,“ dodává kouč aktuálně třetího celku tabulky. Letenští však ztrácejí na Slavii jen tři body. „Možná není ten tlak tak velký jako když jste první, na druhé straně tvrdím, že jakákoli ztráta bolí víc než když jste první,“ dodává Vrba s tím, že rozhodnout o osudu jarní části může hned prvních pět důležitých utkání.

Los? Začátek pro nás bude strašně důležitý

Samozřejmě nás čeká hned ze začátku těžký los, začínáme v Českých Budějovicích, pak doma Viktorii Plzeň, hrajeme pohárové utkání se Slavií, hrajeme pohárové utkání s Partizanem,“ pokračuje. „Ten začátek pro nás bude strašně důležitý a pokud ho zvládneme, tak si myslím, že po těch čtyřech, pěti zápasech se můžeme více bavit o splnění našich cílů. Ale ty všichni znají a všichni vědí o co hrajeme,“ míní.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Vrátil se také ke svým začátkům na Letné, kde nebyl řadou příznivců jako bývalý kouč Viktorie Plzeň nebo asistent ostravského Baníku přijat pozitivně. „Čekal jsem, co se bude dít s fanoušky, protože ta moje historie nebyla pro některé fanoušky ideální. Na druhou stranu věřím, že jsem je po roce přesvědčil, že chci pro Spartu udělat maximum a s realizačním týmem děláme práci, kterou na závěr soutěže doufám ocení,“ uvedl.

Změna taktiky? Sparta hraje ofenzivně

To je pro mě podstatné. Sparta funguje tak jak by profesionální klub na špičkové úrovni měl fungovat,“ přiznal a zároveň jedním dechem doplnil, že nebylo potřeba měnit svůj styl hry. „Přišel jsem do mužstva, které chce být ofenzivní, kde je hráčská kvalita. Víme, že tu máme hráče, kteří jsou hodně nadějní a vypadají, že by se mohli se Spartou dostat do nejvyšších pater tabulky. To je samozřejmě velká výhoda,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když přijdete do mužstva, které je průměrné nebo hraje o záchranu tak preferujete jiný způsob. Ale Sparta vždy hrála ofenzivně a bavila diváky, což si myslím že se za ten rok celkem povedlo. V některých zápasech se nám to dařilo více, v některých zápasech méně, ale myslím si, že ten vstřelený počet branek je pozitivní číslo. Doufám, že v tom budeme pokračovat i na jaře, ale s naší defenzivou musíme něco udělat,“ zakončil zkušený trenér.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní