Kouč Sparty Priske o přestupu Ladislava Krejčího: Musí tu zůstat. Kdo má o mladého Sparťana zájem?

Pražská Sparta by již brzy mohla přijít o svého kapitána. O defenzivního záložníka Ladislava Krejčího se údajně zajímá zámožný klub ze západní Evropy.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V posledních měsících se stal miláčkem sparťanských fanoušků a svými výkony se zařadil mezi opory kádru letenského celku. V letošním ročníku zatím Ladislav Krejčí kvůli obnovenému zranění nastoupil jen dvakrát, přesto ukázal svou mentální sílu a důraz. Své fotbalové kvality by odchovanec brněnské Zbrojovky mohl již brzy ukázat na zahraniční adrese, zajímá se o něj totiž zámožný klub z Nizozemí.

Podle nizozemského serveru Voetbalflitsen touží po službách třiadvacetiletého defenzivního záložníka Feyenoord, který je aktuálně na třetí příčce tabulky nizozemské Eredivisie. Účastník Evropské ligy, který si prestižní soutěž zahraje i v jarní části, totiž zatím nezacelil díru po odchodu záložníka Fredrika Aursnese. Ten v létě přestoupil do Benfiky za bezmála 13 milionů eur, tedy zhruba 317 milionů korun.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta se však svého kapitána nechce vzdát lacino. Sportovní ředitel Tomáš Rosický již dokonce reagoval na předběžný zájem Feyenoordu, ale za klíčového hráče mužstva požaduje podle nizozemského serveru 1908 „velmi přemrštěnou částku.“ Aktuální hodnota reprezentačního záložníka se podle serveru Transfermarkt pohybuje okolo 5 milionů eur, tedy zhruba 122 milionů korun. Letenští však zřejmě touží po téměř dvojnásobku.

Priske: Musí zůstat

O možném odchodu jednoho ze svých hráčů promluvil po vítězství proti Viktorii Plzeň také dánský stratég Brian Priske, který změnu ve svém kádru rezolutně odmítl. „Láďa Krejčí tu musí zůstat. Budu o tom mluvit jak s ním, tak s Tomášem Rosickým. Potřebujeme ho tu, je důležitý pro náš styl i ambice, které máme jako tým. Věřím proto, že tu s námi bude i po zimní přestávce,“ doplnil na adresu aktuálně zraněného záložníka. Ten by se podle jeho informací navíc mohl již brzy objevit na trávníku.

Co se týče jeho zdravotního stavu, je skoro zdravý, ale musíme ještě zvážit, zda nastoupí již ve středu proti Slovácku,“ uvedl Priske. Zůstává tak otazníkem, zda se oba kluby dohodnou. Stejným směrem však v létě zamířil také další z dříve neprodejných hráčů, stoper Dávid Hancko. Feyenoord za něj na Letnou poslal bezmála osm milionů eur (okolo 200 milionů korun), další dva miliony eur pak může Sparta získat na bonusech.

Měl by Ladislav Krejčí přijmout nabídku Feyenoordu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články