Kouč Sparty Priske: Derby ukázalo mnohé. Věřím, že první místo udržíme

Pražská Sparta udělala další krok k mistrovskému titulu. Jaká je podle trenéra Briana Priskeho současná situace směrem k závěrečným bojům o cenný triumf?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Sparta stále vévodí aktuální tabulce české nejvyšší soutěže. Sobotní remízu 3:3 v pražském derby sice vybojovala až v nastavení druhé půle zásluhou vlastního gólu Aihama Ousoua, přesto vybojovaný bod znamená udržení dvoubodového náskoku na čele. Sparta se navíc může pyšnit bezkonkurenčně nejlepší ligovou formou. Z posledních deseti utkání ztratila pouhé dva body.

Trenér Sparty Brian Priske po utkání přiznal, že věří v úspěch i po nadstavbové části. Nejvíc jej potěšil kompaktní výkon i přes nepříznivý stav. „Derby mi ukázalo mnoho věcí. Já jsem byl ale hlavně rád za to, co jsme předvedli. Viděl jsem to tak, že jsme byli věrní našemu stylu hry a dominovali v něm po celých 90 minut. Ověřili jsme si, že pokud chceme Slavii porazit, musíme po celé utkání předvádět top výkon,“ zdůraznil na tiskové konferenci po utkání.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Poslední derby skončilo v podstatě po třech minutách, dnes jsme ovšem po celý zápas bojovali. Utkání mi také ukázalo, čeho jsou moji hráči schopní a určitě mohu říci, že to pro nás byla cenná lekce,“ podtrhnul dánský lodivod, který se v uplynulých měsících stal miláčkem fanoušků. Bývalý kouč Midtjyllandu či Royal Antwerp věří, že Sparta s náskokem vydrží v čele tabulky i po závěrečném utkání letošního ročníku.

Priske: Naše myšlenky musí směřovat ke Slovácku

Věřím, že tam budeme i po konci nadstavby. V současné situaci je to ale samozřejmě pouze spekulace,“ doplňuje s tím, že letenští musí sbírat body postupně zápas od zápasu. „Nyní se plně soustředím na zápas se Slováckem. Moje myšlenky a myšlenky všech v týmu musí vždy směřovat k nejbližšímu utkání,“ uvedl. Nezastírá však, že trenérský štáb spolu s hráči aktuální tabulku bedlivě sleduje.

Víme samozřejmě, jak na tom momentálně jsme, o kolik se hraje bodů a jaká utkání nás čekají. Znovu ale opakuji, že musíme udržovat pozornost na nejbližší utkání, což je to nejdůležitější,“ zakončil. Priskeho mužstvo čekají v nadcházejících týdnech mimo pohárové derby proti Slavii a ligový zápas na půdě Slovácka také duely proti Viktorii Plzeň a Slovanu Liberec.