Kouč Sparty Pavel Vrba po remíze s Pardubicemi zuřil. Jak burcuje tým v boji o kvalifikaci LM Dočkal?

Zdroj fotografie: Reuters

Nečekaná ztráta pražské Sparty otevírá prostor pro boj o druhou příčku tabulky Fortuna ligy. Letenští přitom ještě v poločase vedli o dvě branky, nakonec si však z Ďolíčku odvážejí pouze bod za remízu 2:2.

Sparta přitom do utkání vstoupila lépe, po elegantní přihrávce Adama Hložka patičkou zakončoval již v 7. minutě do prázdné brány Tomáš Wiesner. Druhou branku přidal z penalty stoper Dávid Hancko, který tak využil Ewertonovu nešikovnost ve vápně. Přesto si Letenští z provizorního domácího prostředí Východočechů odvážejí jen bod.

Zdroj fotografie: Reuters

„Já si myslím, že každý viděl, proč se to stalo. Když dostaneme tak lacinou branku na začátku druhého poločasu, s mužstvem to trochu zamává. Myslím si, že jsme si to zavinili sami. Taková hrubka, kterou jsme si dovolili na úvod druhého poločasu, se jen tak nevidí. Je to pro mužstvo, které hraje v prvním poločase dobře, obrovská rána,“ prohlásil pro klubový web naštvaný Vrba o gólu z 49. minuty.

Pardubickému veteránovi Janu Jeřábkovi se totiž podařilo dokonale využít ztráty míče jednoho ze stoperů a postavení Florina Nity – a efektním lobem vstřelil svou teprve druhou branku v ligové kariéře. „Věděl jsem, že mám dost času, takže jsem se k tomu jen srovnal, abych to trefil rovně a když jsem do toho kopnul tak jsem cítil, že to letí dobře,“ prohlásil šťastný sedmatřicetiletý záložník východočeského klubu.

Zdroj fotografie: Reuters

Boj o druhou příčku, zajišťující účast v kvalifikaci o Ligu mistrů, začíná gradovat. Aktuálně je druhý Jablonec s 56 body, o bod i zápas méně má Sparta. Uspět bude chtít i Slovácko, které je s 53 body čtvrté. „Samozřejmě je to komplikace. Je pravda, že sice máme ztrátu jednoho bodu a zápas k dobru, na druhou stranu budu hodnotit spíš toto utkání. My jsme zápas v druhém poločase nezvládli s přispěním našich chyb. To mě samozřejmě hodně mrzí,“ uvedl pro sparta.cz. Vrba.

Podle kapitána mužstva Bořka Dočkala je však není nic ztraceno a mužstvo musí věřit ve svou sílu. „Hlavně se z toho nesmíme teď podělat. Měli jsme některé zápasy odehrát líp, získat víc bodů a být teď v mnohem komfortnější situaci. Ale vrátit se to nedá. Situace před námi teď není vůbec jednoduchá, musíme vyhrávat až do konce a to druhé místo si uhrát. Jak říkám, mohlo to být už teď jednodušší, ale jestli chceme v létě hrát o Ligu mistrů, tak tohle jsou zápasy, které musíme být schopní zvládnout,“ dodal pro klubový web.