Kouč Sparty Pavel Vrba emotivně hodnotil výhru nad Viktorií Plzeň

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Na lavičce západočeského klubu strávil sedm sezón, slavil s ní tři mistrovské tituly i úspěchy v Lize mistrů. Nyní se však kouč Pavel Vrba (57 let) svému bývalému zaměstnavateli postavil a svěřenci pražské Sparty pod jeho vedením dokázali zvítězit.

Určitě to pro mě nebyl obyčejný zápas. Byl z mého pohledu hodně emotivní. S Plzní a s Baníkem jsou ty zápasy pro mě víc,“ prohlásil po utkání Vrba, který dříve jak na tehdejších Bazalech, tak ve Štruncových sadech působil. „Jsem samozřejmě rád, že jsem Plzeň porazil. Plzeň tu odehrála dobré utkání,“ dodal pro klubový web na adresu svěřenců Michala Bílka.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Vítězství Letenských se nerodilo snadno, Sparta od 11. minuty po gólu Jakuba Brabce prohrávala a dlouho nemohla vstřelit branku. Vyrovnání přinesla až rána Adama Hložka po hodině hry. Rozhodnutí přinesl po 85. minutách hry z penalty stoper Dávid Hancko. V závěru ještě kosmeticky upravil na konečných 3:1 po druhé asistenci Tomáše Wiesnera v utkání Adam Karabec.

„My jsme ve finální fázi nebyli tak důslední a přesní jako třeba v druhém poločase, což výsledek ovlivnilo. Plzeň tuším z jedné jediné střely v prvním poločase dala gól. Po standardní situaci byli důraznější než my a využili toho,“ prohlásil bývalý kouč národního týmu, ruské Anži Machačkala nebo Žiliny pro sparta.cz.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Ve druhém poločase jsme hráli podle mého názoru stejný fotbal jako v prvním, akorát jsme byli odměněni góly a možná větším prostorem, protože jsme Plzeň nějakým způsobem uběhali. To nám potom přineslo vítězství. Měli jsme hodně těžkého soupeře a jsem rád, že jsme to nakonec v závěru zvládli a výsledek jsme uhráli,“ dodal a doplnil, že k obratu dopomohla i hrstka fanoušků, který utkání přihlížela.

„Je úžasné, jak nám fanoušci pomohli. Chci jim za to strašně poděkovat. Myslím si, že fanoušci nebyli dvanáctým, ale třináctým hráčem. Obrat patří samozřejmě i jim,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla