Kouč Slovanu Liberec Kozel zhodnotil podzim a promluvil o zimních přestupech. Kdo zamíří pod Ještěd? - SportyŽivě

Kouč Slovanu Liberec Kozel zhodnotil podzim a promluvil o zimních přestupech. Kdo zamíří pod Ještěd?

Dvacet čtyři bodů a deváté místo v tabulce. Liberecký Slovan se po neúspěšném startu podzimu dokázal dostat z nejhoršího a chce bojovat o vyšší příčky. Podle Luboše Kozla by v zimě mohlo odejít hned několik hráčů.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Zkušený kouč Luboš Kozel na podzim přebíral Slovan Liberec v krizi. Přesto se mu podařilo mužstvo zvednout a dostat daleko od sestupových příček. „Cíl byl jediný: dostat klub v tabulce výš a vyhnout se záchranářským bojům. Myslím, že to se nám zatím daří. Kdyby se mě před začátkem angažmá někdo bral, jestli bych bral 24 bodů po podzimní části, asi bych to vzal všema deseti,“ zhodnotil pro klubový web Kozel.
De facto jsme prohráli jen na Spartě, Slavii a v Plzni, kde je těžké dělat body. Pak jsme doma podlehli Baníku, což mě mrzí asi nejvíc, ale utkání bylo zase ovlivněno brzkým vyloučením,“ dodal Kozel s tím, že s bodovým ziskem musí panovat spokojenost. „Když budu hodnotit ryze výkony a herní stránku, někdy je to lepší a někdy zase horší. Ale určitý rys se do hry promítl, vidíme ho a máme na čem stavět,“ doplnil.


iZdroj fotografie: Reuters

Zimní přestupové okno v tuzemské nejvyšší soutěži startuje již za několik dní a aktivní v něm bude pravděpodobně také Liberec. „Něco se dá čekat a předvídat, něco se stane, když to vůbec nečekáte,“ dodal Kozel s tím, že očekává zejména odchody. „Ale máme 24 hráčů v kádru a bylo by lepší, kdyby někteří z nich odešli. Kádr je až příliš široký, není pro trenéra jednoduché držet celý tým v tempu,“ dodal pro klubový web.

Koneckonců hraje jen jedenáct hráčů a třináct jich dané kolo sedí. Víme zároveň, které posty bychom chtěli zkvalitnit a které hráče adresně přivést,“ uvedl a jedním dechem doplnil, že konkrétní jména ještě vzhledem k neuzavřeným jednáním nechce zveřejňovat. Totéž platí u odchodů, které v tuto chvíli nejsou zřejmé. „Ale hráči vědí, jak na tom jsou. Se všemi jsme mluvili, ale nic není dané,“ přiznal Kozel.


iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Jde o hráče pod smlouvou a situace je v jednání. U hostujících je ve smlouvách zmínka, že si je klub může stáhnout. Takže to není úplně na nás. Aktuálně ale nevím o nikom, kdo by měl odejít jistě,“ zakončil pro klubový web. Dlouhodobě se spekuluje o možném odchodu záložníka Christa Tiehiho, zájem je i o mladého obránce Matěje Chaluše. Je však otazníkem, zda někdo z nich z Liberce odejde.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje