Kouč Slovácka Svědík: Pohár je jedna z našich cest. Šéf klubu promluvil o Jurečkovi

Fotbalové Slovácko je před startem jarní části soutěže krok od zopakování loňského úspěchu a účasti v evropských pohárech.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Čtvrté místo a boj o příčky zajišťující evropské poháry. Ten na jaře čeká fotbalové Slovácko, které má za sebou zimní přípravu. Podle šéfa klubu Petra Pojezného však umístění na určité příčce není cílem klubu. „Ani v minulosti jsme si nedávali cíle, že chceme být třetí, čtvrtí nebo šestí. Vážíme si i umístění, kde jsme dnes, makáme nadoraz na sto procent a chceme skončit co nejvýše,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Slovácko na jaře táhnul sedmadvacetiletý kanonýr Václav Jurečka, který se prosadil hned desetkrát a podílel se na více než čtvrtině branek mužstva. Ač se spekulovalo o jeho zájmu odejít do zahraničí, podle Pojezného půl roku před koncem platné smlouvy v klubu zůstává. „Je pro nás důležitým hráčem a zůstává v kádru pro jaro. Zatím s ním jednáme, běží mu platná smlouva, ale prodloužena zatím nebyla. Jsou to interní věci, do kterých bych se nerad pouštěl,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Podle trenéra mužstva Martina Svědíka panuje v klubu výsledková nespokojenost se zimním soustředěním, ve kterém dokázali Jihomoravané zvítězit jen jednou. „Nevyhýbala se nám drobnější zranění, neměli jsme vždy po kupě celý kádr. Nicméně jsme to odpracovali, i když pravda je, že výsledkově spokojení nejsme hlavně s posledními dvěma zápasy, kdy jsme inkasovali po třech brankách,“ nastiňuje.

O Levina jsme stáli dlouhodobě, uvedl

Dělali jsme individuální chyby, kterých se nevyvarovali ani zkušení hráči, ale přičítám to únavě z přípravy. Snad to v soutěžních utkáních odstraníme,“ pokračuje a jedním dechem dodává, že je rád za realizaci příchodů nových posil. Tou poslední je ruský záložník Vladislav Levin, který naposledy působil u pražských Bohemians. „Už dříve jsme o tohoto hráče stáli, teď se podařilo jeho přestup realizovat,“ přiznává.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Čekali jsme na vhodné doplnění kádru, nebývá to tu o pěti šesti příchodech, ale potřebovali jsme doplnit střed zálohy po odchodech Marečka a Navrátila,“ uvedl s tím, že do konce přestupového okna by měl do klubu dorazit ještě jeden výrazný hráč. „Pracujeme ještě na příchodu jednoho křídelního hráče,“ řekl. Svědík zároveň očekává zlepšení výkonnosti u některých hráčů.

Chceme uspět i v poháru, míní

V klubu bude pokračovat osmnáctiletý talent Filip Vecheta, kterého klub neuvolnil na hostování. „Dodělává střední školu a může být nasazen podle stylu soupeřů, momentální výkonnosti a práce na tréninku,“ nastiňuje Svědík, který očekává zlepšení od třiadvacetiletého útočníka Ondřeje Šašinky. „U Šašinky bychom rádi, aby se výkonnostně oproti podzimu posunul,“ zmínil. Slovácko chce však cílit také na postup v českém poháru. Tam ji ve čtvrtfinále čeká olomoucká Sigma. „Pohár bereme jako ligu, chceme v něm uspět a je to jedna z cest,“ dodal Svědík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články