Kouč Slovácka Martin Svědík přivítal výrazné posily. Cílem je vyždímat maximum, přiznal

                   

Po osmnácti letech se boj o evropské poháry vrací do Uherského Hradiště. Svěřenci Martina Svědíka skončili v loňské sezóně překvapivě na páté příčce před Viktorií Plzeň nebo Slovanem Liberec a čeká je druhé předkolo Evropské konferenční ligy.

Právě proto přicházejí na stadion Miroslava Valenty čerstvé posily z Baníku Ostrava. Na Slovácko po dvou letech opět míří třiadvacetiletý útočník Ondřej Šašinka, který podepsal smlouvu o ročním hostování s možnou opcí. Působiště mění i odchovanec ostravského celku Daniel Holzer, který dříve působil v pražské Spartě nebo v barvách Zlína a nyní bude patřit mezi kmenové hráče Slovácka. Podle Svědíka bylo důležité zejména to, že oba pod ním dříve působili.

iZdroj fotografie: Pexels

Zásadní bylo, že oba hráče znám. Ondra Šašinka tady působil, takže ho znají v klubu, kluci i realizační tým,“ prohlásil na adresu mládežnického reprezentanta, který se v české nejvyšší soutěži zatím prosadil desetkrát, z toho polovinu branek vstřelil právě při svém působení na Slovácku.

Dana Holzera pak znám z doby, kdy jsem působil v Baníku. U obou hráčů jsou stejné jmenovatele, kdy v minulosti prokazovali svůj potenciál a my se budeme u obou hráčů snažit, aby se vrátily na ty výkony, kterými se v minulosti prezentovali. Náš úkol je tedy jasný, vyždímat z hráčů maximum,“ dodává pro klubový web Svědík, který dříve působil jak v ostravském Baníku, tak v Pardubicích nebo Mladé Boleslavi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest Viktora Koláře o oba hráče klub usiloval dlouhodobě. „Daniel Holzer i Ondřej Šašinka mají za sebou plnohodnotnou sezonu v Baníku, oba si připsali 27 startů a Ondra navíc přidal další zápasy v dresu české jednadvacítky na evropském šampionátu. V pětadvaceti, respektive 23 letech se stále řadí mezi mladé hráče, v součtu však zároveň představují bezmála 300 startů v nejvyšší české soutěži,“ pokračuje.

„Oba ofenzivní hráči byli dlouhodobě v hledáčku Martina Svědíka a právě sportovní vize, atraktivní herní projev týmu a v neposlední řadě možnost startu v evropských pohárech byly pro jejich rozhodnutí zásadní. Oba budou pro Slovácko nepochybně přínosem, mohou týmu okamžitě pomoci,“ uvedl pro klubový web.

zdroj: fcslovacko.cz, transfermarkt.com, fcb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel