Kouč Slavie Trpišovský zhodnotil podzimní část sezóny a promluvil o Spartě a Plzni

Pražská Slavia se stala i přes ztrátu bodů v Ostravě podzimním půlmistrem. Podle trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského však čeká jeho svěřence k obhajobě titulu ještě velký kus práce.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Po rozpačitém úvodu ročníku pražská Slavia dokázala stabilizovat své výkony i výsledky a míří za obhajobou titulu. Sešívaní přezimují na první příčce se 48 body, o bod méně pak má plzeňská Viktoria. Ve hře o titul je i pražská Sparta, která na čelo ztrácí tři body. „Fakta asi všichni známe, potvrdilo se to, co jsem říkal někdy v srpnu nebo září, že se tým bude zlepšovat. Za mě jsme podzim, na to, co nám chybí za hráče, zvládli,“ zhodnocuje Trpišovský.

Základní sestava je samozřejmě skvělá, ale kdybychom měli více hráčů, mohli bychom třeba někdy lépe reagovat. Na to, čím vším jsme si od léta prošli, jsme stále ve třech soutěžích a první v lize,“ doplňuje pětačtyřicetiletý trenér s tím, že mužstvo si muselo projít řadou zkoušek. „Rány, které nás stíhaly létem počínaje, zvládl tým dobře i zásluhou vnitřní jednoty,“ uvedl a pochválil také nečekané stavební kameny sestavy.

iZdroj fotografie: Reuters

Někteří hráči nám samozřejmě strašně moc pomohli, Aiham Ousou hrál tak, jak hrál, stejně jako Taras (Kačaraba pozn. red.) nebo Mandy (Aleš Mandous pozn. red.),“ uvedl. „Podzim jsme dohrávali s úplně jiným složením, než jsme si v létě mysleli, že budeme dohrávat. Hlavně někteří reprezentanti, jako Lukáš Masopust nebo Tomáš Holeš, se nám postupně vraceli,“ pokračuje s tím, že zlepšení výkonů je zřetelné.

Od té doby, co se nám do sestavy vrátili Tomáš Holeš s Kubou Hromadou, jsme teď dostali snad první góly. Zlepšilo se to pak i v Evropě. Když celý ten půlrok sečtu, ukázalo nám to, s kým můžeme počítat více nebo méně, a urychlilo to některým hráčům místo v kádru, třeba Danu Samkovi,“ dodává na adresu teprve sedmnáctiletého záložníka, který na podzim zasáhnul do devatenácti utkání.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Přesto bude podle Trpišovského velmi náročné udržet za sebou jak Viktorii Plzeň, tak pražskou Spartu i na jaře. „Bude to náročné ve všem, je to jako každý rok. Pohyb v kádrech bude asi minimální, vrátí se nám asi někteří hráči. Na jaře se týmy promíchají, důležitý bude vstup a vzájemné zápasy, stejně jako postavení v tabulce před nadstavbou. Klíčové budou zápasy venku, ty týmy jsou doma silné, což ukazují. Viz tady na Baníku, kde všechny tři první týmy remizovaly,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“