Kouč Slavie Trpišovský reagoval na Tvrdíkovu ostrou kritiku přístupu hráčů

Krize pražské Slavie nadále pokračuje. Sešívaní po čtvrteční prohře v izraelské Haifě ztratili body i v ligovém utkání s Českými Budějovicemi, proti kterým remizovali 2:2. Současnou situaci ostře komentoval šéf klubu Jaroslav Tvrdík, na kterého nyní zareagoval také kouč Jindřich Trpišovský.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Od týmu čekám výrazně více než výkony poslední doby. Možná všichni hráči dobře nechápou, co znamená hrát za Slavii a že nelze žít z úspěchů minulosti,“ napsal po prohře proti izraelskému Makabi Haifa v základní skupině Evropské konferenční ligy šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Na ostré vyjádření vůči mužstvu nyní reagoval také trenér Jindřich Trpišovský, který se důrazným slovům nediví.

Něco jsme spolu řešili, ale neměli jsme na to ani moc času,“ prohlásil na tiskové konferenci zkušený kouč. „Celý pátek jsme cestovali, vrátili jsme se v osm večer a toho času nebylo tolik. Ale nedivím se mu, protože jak už jsme o tom mluvil v Haifě, někteří hráči musejí daleko víc přidat a uvědomit si, za který klub hrají. Myslím si, že si to uvědomují, ale zjednodušeně řečeno musí jít s kůži na trh,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Musí týmu pomoct jako pomáhají kluci, kteří v té pohodě úplně nejsou,“ zmínil s tím, že jedním z hráčů, který se snaží současnou situaci obrátit je Ondřej Lingr. „Je po viróze, jde hrát, nevyšly mu nějaké věci, ale chce to zlomit, což je ta důležitá věc. A jestli se budeme na hřišti bát a schovávat se, tak budeme zranitelní. V tuhle chvíli to dokážou jen někteří hráči. Musíme si pomoct navzájem. Všichni to víme a cítíme to,“ dodává.

Potřebujeme klíčové hráče, ví Trpišovský

Přesto podle něj ztráty a porážky k fotbalu patří. „My jsme zvyklí na porážky, když se rveme a pereme a necháme na hřišti všechno. Nechci říct, že to tým nedělá, ale vždycky se nám tam objeví u nějakých dvou, tří individuálních výkonů věci, které nám vadí a škodí nám,“ dodal Trpišovský s tím, že se současnými výkony souvisí také rozsáhlá marodka některých klíčových opor mužstva.

iZdroj fotografie: Reuters

Vidím to na některých klucích, jako je Šéva [Petr Ševčík] nebo Taras [Kačaraba], kteří se chtějí vracet i dřív, než jim zdravotní stav umožňuje, a vidí, že tým potřebuje pomoct. Takové typy hráčů potřebujeme a pak ty šance budeme proměňovat, případně ty góly nebudeme dostávat,“ věří Trpišovský, jehož mužstvo může neúspěšnou sérii bez vítězství přerušit již ve středu. Sešívaní totiž nastoupí k ligové dohrávce proti olomoucké Sigmě.

Zdroj: SK Slavia Praha, Twitter

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní