Kouč Slavie Trpišovský promluvil o souboji Ondřeje Koláře a Aleše Mandouse. Kdo je podle něj nyní jedničkou?

Přišel do pražské Slavie teprve v létě, přesto za sešívané odchytal již jedenáct utkání a je velkou konkurencí pro dlouhodobou oporu týmu Ondřeje Koláře. Trenér červenobílých Jindřich Trpišovský nyní prozradil, jak oba brankáře vnímá.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Přemýšlím tak, aby chytali a hráli ti nejlepší a zvládali jsme zápasy,“ prohlásil na tiskové konferenci po vítězství nad Jabloncem trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který chválil další nulu Aleše Mandouse mezi třemi tyčemi. „Mandy nám hrozně pomohl v těžké situaci, kdy to musel vzít na sebe. Byl tam hozený možná ještě dříve, než jsme chtěli. Zvládl to skvěle, chytá skvěle a aktuální situace je taková, že Mandy je jednička,“ prohlásil zkušený stratég.

Podle Trpišovského je nyní pozice mezi třemi tyčemi jasně daná pro devětadvacetiletého brankáře. „Momentálně neřešíme, jestli půjde do brány ten či onen, chytá Mandy a chytá výborně. Tým funguje, je s kluky sehraný,“ dodal Trpišovský s tím, že Ondřej Kolář má nyní čas zdokonalovat se v tréninkovém cyklu a odpočívat. „Byl tři roky v obrovském zápřahu,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Má nějaké mikrocykly, kde může zapracovat na určitých věcech ohledně celkové kondice a síly, na které měl nárok jen v přípravném období, protože chytal 95 % minutáže,“ pokračuje a jedním dechem doplňuje, že Kolář zároveň stále není zdravotně plně v pořádku a jeho ideální kondici očekává až později. „Je v plném tréninku a je v takové zimní přípravě, v přípravném období,“ podtrhnul Trpišovský.

Kolář? Mám z jeho chování radost, přiznal Trpišovský

Skvěle pomáhá Mandymu, mám z něj radost, je skvělé, jak se chová, jaký servis mu dělá a jak bere tu situaci,“ míní. „Máme dva špičkové brankáře, je to lepší, než nemít ani jednoho, pro tým je to pak velká kvalita i v tom tréninku, kdy je tam ještě Přéma [Přemysl Kovář] a Tonda [Antonín Kinský]. Přispívá to kvalitě tréninkového procesu, kluci se pak hodně zlepšují, obě party hrají v obrovské kvalitě, což jsou věci, které nám pomáhají v rozvoji hráčů v tréninku,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro nás je skvělé, že máme dva špičkové gólmany,“ řekl Trpišovský. „Ondra má čas si srovnat určité věci, nikdo na něj netlačí. Zaplaťpánbůh, že tady Mandy je, loni jsme na Koliho tlačili i se modlili, všichni víme, v jakém stavu se čtrnáct dní po zranění vracel do brány. Má čas na tyhle věci, Mandy je teď jasná jednička, čas ukáže. Nad ničím jiným teď nepřemýšlíme,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“