Kouč Slavie Trpišovský promluvil o přestupech i extrémní přípravě

                   

„Je to extrém se vším všudy. Měli jsme dvaadvacet pozitivních během prvních tří dnů přípravy. Opravdu mimořádná situace, nic takového jsem nezažil,“ prohlásil pro slavia.cz kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský. I proto sešívaní na úvod přípravy neodcestovali na plánované soustředění v Portugalsku. Jak sám přiznává, celá situace zabrzdila i případné přestupové snahy klubu.

„Když budu hledat na špatném něco dobrého, tak to, že jsme si tím prošli v pauze. Je to lepší než v době, kdy liga a poháry poběží,“ prohlásil pro slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý trenér. Máme pořád dost hráčů, kteří covid neprodělali, ale chceme mít širší kádr, pro případ, že by třeba vypadlo v rozjeté sezoně deset kluků. Máme jich teď dost na to, abychom vše zvládli od prvního kola,“ dodal.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Slavie zároveň zakončila přípravu bez jediného přípravného utkání, už v sobotu ji navíc čeká aktuálně souboj proti čtvrtému týmu tabulky z Olomouce. „Může se stát, že na začátku budou komplikace, vždyť první pořádný trénink jsme měli pět šest dní před prvním zápasem. Pro hráče, kteří covid prodělali nebo byli v karanténě, to bude složitější,“ prohlásil na klubovém webu.

Doplníme brankářský tým, slibuje Trpišovský

Přesto, že první jarní kolo startuje již o víkendu, kádr sešívaných ještě není uzavřen. Po nepovedením přestupu golmana Marka Boháče, který se nakonec rozhodl setrvat v Pardubicích, kde zároveň prodloužil smlouvu, chtějí červenobílí stále získat posilu mezi tři tyče. Spekuluje se zejména o příchodu osmadvacetiletého brankáře Sigmy Olomouc Aleše Mandouse.

„Ještě doplníme brankářský tým. Pohyb ven určitě bude, je nás hodně a potřebujeme, aby někteří kluci hráli. Přestupní termín končí osmého února, uvidíme, jak se všechno vyvine. Aktuálně máme z kádru devět lidí mimo hru, takže budeme hráče uvolňovat postupně. A taky je samozřejmě třeba dojednat podmínky s kluby, do kterých by odešli,“ prohlásil pro slavia.cz Trpišovský.

iKouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten zároveň přiznal, že budoucnost fotbalu v době koronaviru je pro něj otazníkem. „Je to pro všechny únavné, složité. Někteří kluci už nemoc jednou prodělali a teď ji mají znovu, někomu se vytváří protilátky, někomu ne. Samozřejmě se všichni upínali k tomu, že až se promoříme, doba bude normálnější, ale ono to tak vůbec být nemusí. Nechci mluvit o vakcínách, v tom se nevyznám. Je to nekonečný příběh a nevím, jak z toho ven. Je dobře, že fotbal běží, že se můžete dívat alespoň v televizi, ale je jasné, že každý by byl radši, kdyby lidi mohli na stadion. Nikdo z nás neví, kdy se to zlepší,“ zakončil pro slavia.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články